Informacja turystyczna

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/malopolskawita.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Krajobrazy południa Polski

zakopane
Źródło: www.morguefile.com
Zakopane to dla gro z nas zimowa stolica Polski. Każdego roku jest ono odwiedzane przez setki turystów nie tylko z Polski, ale też coraz częściej przez turystów ze Wschodu. Dlaczego tak tak jest? Atrakcje zakopane ma jedyne w swoim rodzaju i to one właśnie czynią unikatowy klimat tegoż miejsca. Atrakcje zakopane są bardzo charakterystyczne. Jedną z z nich jest niewątpliwie Kolejka na Kasprowy Wierch. Działa ona blisko od osiemdziesięciu lat. Została skonstruowana jeszcze przed II wojną światową. Na sam szczyt Kasprowego Wierchu kolejka dostarczy nas w dwanaście minut. Potem możemy udać się na pieszą wycieczkę w sam dół Zakopanego.

Grecja i Cypr najbardziej obleganymi krajami urlopowych podróży w 2014 roku

Wakacje w ciepłych krajach
Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy planują wybrać się na wczasy i nie mają jeszcze wyklarowanych planów wakacyjnych, mogą jeszcze skorzystać z propozycji biur podróży w swoim mieście i nie tylko. Znakomite propozycje i jedynie w pełni dopracowane oferty, jakie znaleźć można już dziś zarówno w biurach na miejscu, jak i na stronach w sieci, mogą zapewnić nieograniczone niczym możliwości. Gdy chodzi o wakacje w kraju takim jak Grecja 2013 rok gwarantuje moc atrakcji i późniejszych doskonałych wspomnień. Zdecyduj się na kraje śródziemnomorskie i ciesz się wakacjami marzeń.

Dla kogo jednoczęściowe stroje kąpielowe

Strój kąpielowy Ewlon Kuba
Źródło: Ewlon
Okres wakacji to chwile, które najchętniej spędzamy na słońcu. Uwielbiamy słoneczne lato, kąpiele w morzu, wylegiwanie się na plaży. By czas odpoczynku nad wodą był udany, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Bardzo ważny jest wybór stroju kąpielowego, w którym każdy powinien czuć się swobodnie i ładnie.

Wypad w góry

Autor: mblomqvist
Mamy koniec lata. Należy mimo to wyrwać się od czasu do czasu z ciężkiego kieratu na parę dni. Nieważne, w której stronie państwa mieszkasz - góry są fantastyczne do wycieczek o każdej porze roku. Na co trzeba zwracać uwagę, kiedy obierzesz taki cel i niezbędne staną się przyzwoite noclegi w górach?

Urlop w mieście

Wakacje nad morzem
Autor: J. Triepke
Źródło: http://www.flickr.com
Miast marzyć o dalekich wyjazdach w egzotyczne miejsca, trzeba wyszukać atrakcyjne miejsca w pobliżu miejsca zamieszkania. Takich miejsc w Polsce nie brakuje. Weekendowe oglądanie miasta i jego otoczeń zupełnie nie musi być szare. Co więcej, taka wyprawa może obrócić się w fantastyczną przygodę, jeśli tylko się porządnie przygotujemy.

Jakie ciekawostki czekają na podróżników decydujących się na podróż do Wrocławia?

Wrocław
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy zwiedzanie malowniczego Wrocławia i planujemy miło tam spędzić swój urlopowy czas, to powinno się obejrzeć w skrócie najbardziej interesujące atrakcje Wrocławia, które otwarte są dla turystów. Wrocław to bowiem bardzo malownicze miejsce, cieszące się ogromnym zaciekawieniem oraz tętniące życiem przez 24h/dobę. Wycieczkowicze lubiący spacery i słuchanie opowieści na temat urokliwych zakątków również wybiorą coś pod swój gust.

Uzdrowisko Kołobrzeg raduje się wielkim zainteresowaniem

hotel spa w kołobrzegu
Autor: Vincent Bellet
Źródło: http://www.flickr.com
Hotel w Kołobrzegu oferuje odpowiedni poziom usług

Gdy wybieramy się na wczasy, pragniemy mieć świadomość, że nasze miejsce noclegowe będzie zaspokajało jak najwyższe standardy i otrzymamy tam wszystko, co niezbędne do wygodnego relaksu.

Cudowny weekend w Budapeszcie – co dobrze zwiedzić, by poznać to fantastyczne miasto?

Budapeszt
Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com
Wolny weekend nie jest takim częstym zjawiskiem we współczesnej zagonionej rzeczywistości. Powinniśmy zrobić tak wiele rzeczy, iż czasami nawet te dwa dni mamy zajęte 24 godziny na dobę. Zatem kiedy jedynie znajdziemy troszkę czasu, dobrze spożytkować go w szczególnie pozytywny sposób, a mianowicie – na podróże. Podróże uczą, gwarantują wiele wrażeń i doświadczeń, a także pozwalają fantastycznie spędzać czas z bliską osobą. Miastem, jakie wyjątkowo dobrze odwiedzić, jest Budapeszt. Dowiedz się, z jakiej racji.

Zdecydowana większość z nas tegoroczny urlop ma już dawno za sobą

podróż
Autor: Tom Chapman
Źródło: http://www.flickr.com
Bierzemy go szczególnie w trakcie wakacji, by i nasze pociechy miały możliwość wyjechać i odpocząć w czasie przerwy szkolnej.


Ci z kolei, których sprawy szkoły akurat nie dotyczą niebywale często decydują się na urlopowy wyjazd końcem roku, a bardzo często nawet w okresie świątecznym.

Kiedy jechać do Tajlandii i/oraz zrealizować przygodę życia?

tajlandia wycieczki
Autor: Sport-shop.pl
Kiedy najrozsądniej pojechać do Tajlandii? Kiedy wczasy w Tajlandii będą najbardziej udane? Stawiając na eskapadę do Tajlandii trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele kwestii, jedną z nich, bodaj najistotniejszą jest dobór pory roku, w jakiej najlepiej wybrać się do tego pięknego kraju.


Dobór pory roku związany jest z warunkami pogodowymi, jak i ze szczytem sezonu, na który wypada masowy nawał podróżników z całego globu.
Syndicate content