Urlop w mieście

Zamiast śnić o dalekich podróżach w egzotyczne miejsca, należy wyszukać interesujące miejsca w sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Takich miejsc w Polsce nie brakuje. Weekendowe zwiedzanie miasta i jego okolic zupełnie nie musi być banalne. Co więcej, taka wyprawa może obrócić się w fantastyczną przygodę, pod warunkiem, że tylko się odpowiednio przygotujemy.

Urok rogu południowo-zachodniej Polski, czyli czym przyciąga Lądek Zdrój

Każdy rejon naszego kraju ma w sobie coś unikatowego, niepowtarzalnego, czym zachęca turystów. Nad Morzem Bałtyckim przemierzamy fragmenty jedynych w Polsce wydm, na wschodzie oglądniemy jedyne w tym rejonie żubry i – autentycznie – krainę płynącą mlekiem (Podlasie). A co zobaczymy wyjątkowego w południowo-zachodniej części?

Wyruszamy zimą w góry – oprzyrządowanie i ubiór

Każdego roku spora ilość osób staje przed dylematem – jak się ubrać i co zapakować do plecaka wychodząc w góry. W lecie sprawa wygląda o wiele lepiej niż w zimie. Zima to wielowarstwowa garderoba, stosowne obuwie trekingowe razem z osprzętem pozwalającym bez ryzyka oraz wygodnie przemierzać bardziej wymagające trasy.

Obuwie oraz akcesoria przydatne w trakcie górskich wędrówek. Niezwykle funkcjonalne akcesoria dla uprawiających sporty rodziców, którzy chcą podróżować z dzieckiem

Każdy kto jest fanem gór dobrze wie, że bez odpowiedniego stroju lepiej nie wyruszać na dłuższe wycieczki. Profesjonalny sprzęt dla turystów jest dosyć drogi, ale wiele sklepów ma w swojej ofercie produkty dla osób, które od czasu do czasu spędzają czas w górach.

Zieleniec kwatery ma niesamowite

Są obywatele, którzy kochają góry tylko latem i tacy, którzy jeżdżą tam jedynie zimą. A przecież są one piękne o każdej porze roku i za każdym razem ma szansę nas w nich zaskoczyć coś kolejnego. Nie mniej najistotniejsze jest tu to, żeby pojechać w takie miejsce, gdzie rzeczywiście wyszukamy wszystko co dla nas konieczne oraz byśmy naprawdę wrócili zadowoleni z takiego wypadu.

Asortyment podróżnika nie wyłącznie the north face

Kiedy wybieramy się w góry dobrze wiemy, że musimy się odpowiednio przygotować. Nie jest łatwo ogarnąć wszystkie rzeczy. Z tego powodu dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy, które chcielibyśmy zabrać. Jeśli będziemy spali w hotelu, to zawsze możemy wziąć dużą walizkę, ale nie można zapomnieć o plecaku, który będziemy musieli wziąć ze sobą, kiedy będziemy ruszać w góry. Najlepszym rozwiązaniem będą plecaki the north face.

Urlop najlepiej spędzić w górach

Pasjonaci białego szaleństwa na nartach zaczynają się denerwować już w czasie, kiedy kończy się marzec. Lada dzień znikną resztki śniegu z gór, do zjeżdżania zostanie tylko kilka stoków z igielitem: jeden w Szczyrku, jeden w Poznaniu, jeden w stolicy, kilka pozostałych gdzieś w górach… i tak, by ponownie poczuć radość z śniegu, trzeba będzie poczekać prawie cały rok.