klimat

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/malopolskawita.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zdecydowana większość z nas tegoroczny urlop ma już dawno za sobą

podróż
Autor: Tom Chapman
Źródło: http://www.flickr.com
Bierzemy go szczególnie w trakcie wakacji, by i nasze pociechy miały możliwość wyjechać i odpocząć w czasie przerwy szkolnej.


Ci z kolei, których sprawy szkoły akurat nie dotyczą niebywale często decydują się na urlopowy wyjazd końcem roku, a bardzo często nawet w okresie świątecznym.

Jeśli śni Ci się jeszcze tego lata, odwiedzić pewne Egzotyczne miejsce, znudziły Cię wycieczki po krajach Europy i pragniesz wszelkiej odmiany – zainwestuj swój czas i pieniądze w wycieczkę do Tajlandii.

Tajlandia
Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Czas letni, to nie tylko okres wysokich temperatur i wolnych dni od nauki i pracy. To przede wszystkim czas wycieczek, rodzinnych relaksów, dalszych i bliskich tras, wypoczynku i komfortu.

A może nad morze?

Kołobrzeg, plaża
Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu
Warto więc już teraz zacząć organizować urlop. „Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” - ale jeżeli nie przepadamy za wyjazdami „w ciemno”, przeznaczmy parę chwil na znalezienie noclegu.
Miastem, w którym dobrze spędzą wypoczynek, i rodziny z dziećmi i spragnieni zabawy single jest Kołobrzeg. To urokliwe, zadbane, z każdą chwilą rozwijające się miasto, ze swą bogatą, ciekawą historią, portem a także latarnia morską.

Ukraina to niewątpliwie urokliwy kraj!

Ukraina - pałac
Autor: Pavlo Boyko
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę wszystkie państwa na globie mają podróżnym wiele do zaoferowania. Zatem nie ma większego sensu nawet snuć marzeń o tym, aby ujrzeć wszelkie atrakcyjne miejsca. W szczególności, że piękno to niejako pojęcie abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są ci ludzie, którym podoba się choćby Prypeć, czyli ukraińskie miasto, które pewnie każdy zna, ponieważ po wybuchu w Czarnobylu zostało najzupełniej wyludnione. Właśnie - jeśli jesteśmy już w temacie naszego sąsiada - może fajnie byłoby pojechać właśnie na Ukrainę?

Jakie miasta trzeba odwiedzić przynajmniej raz w ciągu życia? Dlaczego opłaca się tam wybrać choćby na krótszy wypad?

historia
Autor: Radisson Blu
Istnieją takie miejsca, które chociaż raz w życiu należy zobaczyć. Niektórzy z pewnością posiadają prywatne typy, gdy chodzi o zabytki albo cuda natury. Natomiast należy wspomnieć także o miastach, które z pewnością zna każdy, lecz raczej z odbiorników telewizyjnych.


Pierwsze miasto to Rzym, czyli tak zwane Wieczne Miasto.

Co jesteśmy w stanie w mieście, a co na wsi? Odwieczny dylemat faktycznie jest zbędny. A to dlaczego

hotel
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Niemal identycznie jak wyjeżdżamy na wieś, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, tak samo przybywamy do miasta, by coś załatwić. Takie właśnie kształtuje się to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy znajdujemy się po jednej lub po innej stronie, ale zawsze mamy jakieś powody żeby narzekać, bo jak mieszkamy na odludziu chcielibyśmy być bliżej centrum miasta, a kiedy żyjemy w mieście pragniemy spokoju. No i jak to pogodzić?
Syndicate content