W jaki sposób prezentuje się wysokiej klasy hotel? Czym się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

przez | 3 września 2021
Hotele które otrzymały pięć gwiazdek to noclegi o najwyższym standardzie. Za jedną dobę gość musi zapłacić spore sumy, z tego również względu może oczekiwać wyjątkowo komfortowych, czy nawet luksusowych warunków. Z tego tekstu dowiesz się, jakie meble i akcesoria muszą zostać ulokowane w pokoju znajdującym się w tego rodzaju hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto poznać, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć określone pokoje w hotelu pięciogwiazdkowym. Powierzchnia pokoju dla jednej osoby wynieść musi przynajmniej 14 m2, dla dwóch osób – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do wyposażenia meblowego. W pokoju znajdującym się w hotelu o najlepszym standardzie łóżko jednoosobowe musi mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia takiego pokoju powinien wchodzić stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która przeznaczona jest do schowania garderoby gościa musi posiadać głębokość przynajmniej sześćdziesięciu cm i zostać wyposażona we właściwą ilość wieszaków (co najmniej trzy wieszaki dla jednej osoby).

Czytasz właśnie niezwykle absorbujący tekst, zatem zapewne zaciekawi Cię także ten udostępniony tu (https://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/dieta-daniela/) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

W tego rodzaju pokoju nie może także braknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Konieczna jest także obecność wieszaka do powieszenia odzieży wierzchniej, lustra a także bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przewiezienia torby podróżnej gościa.

Jeśli mamy na względzie o oświetlenie fragmentu pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich powinny znajdować się przynajmniej trzy lampy sufitowe a także po jednej lampce nocnej w pobliżu każdego łóżka. W skład wyposażenia dodatkowego muszą wejść następujące sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania a także popielniczka.

Zalecane jest też zamieszczenie w takim pokoju części dekoracyjnych, które udekorują pokój. Tego typu wyposażenie powinien zawierać każdy posiadający pięć gwiazdek hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To gwarancja pełnego zadowolenia.