Szczególne sytuacje związane z podróżami samolotem i ich skutki

przez | 10 maja 2022
Przemieszczanie się samolotem na dzień dzisiejszy jest całkiem powszechnym sposobem podróżowania. Użytkownicy docenili przede wszystkim możliwość szybkiego przemieszczania się w w zestawieniu na przykład z poruszaniem się po lądzie. Jest to również sposób raczej wygodny, w zależności od klasy i firm przewozowych, jakie się wybiera. Poza tym coraz więcej osób obecnie przełamuje swój lęk przed oderwaniem się od ziemi i podejmuje decyzję o podróżowaniu tą metodą, również ze względu na malejące koszty biletów samolotowych.

zobacz polecaną stronę

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Jak w każdym sposobie podróżowania bywa, tak również w podróżowaniu za pomocą samolotu bywają różnorodne zakłócenia. Transport powietrzny uzależniony jest bowiem bardzo silnie głównie od panującej aktualnie pogody. Tego natomiast nigdy nie można stuprocentowo przepowiedzieć, więc zdarzają się opóźnienia startu, niejednokrotnie trwające godzinami, a niektóre loty bywają odwołane.

W groźnych okolicznościachZmiana w kwestii planowanego lotu samolotu może mieć miejsce nie tylko z przyczyn związanych z warunkami pogodowymi. Zdarza się to także z uwagi na niebezpieczne doniesienia, przykładowo o zagrożeniu terrorystycznym. Bardzo dobrym przykładem takiej sytuacji jest zamach w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku. W tym dniu po przyjęciu doniesień o zamachu i zagrożeniu terrorystycznym wiele lotów zostało odwołanych, te z kolei, które były w trakcie, zakończyły się w innych miejscowościach niż było planowane.

Tak samo ekscytujące zagadnienia znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem, który jest tu.

Pasażerowie takich lotów z uwagi na niedogodności wiążące się z tym przypadkiem mieli prawo później ubiegać się o odszkodowanie (sprawdź polecaną firmę Sky Legal).

Poczekalnia na lotnisku

Autor: Clay Gilliland
Źródło: http://www.flickr.com

Otrzymywanie odszkodowań za zmiany w lotachPraktycznie za wszelkie zmiany w planowym locie pasażer może starać się o zadośćuczynienie. Działają nawet specjalne firmy zajmujące się pośrednictwem w tych staraniach. Wielkość ewentualnego odszkodowania zależy od dużej liczby elementów, podstawowym z nich jest długość zmienionego lotu. Jeśli chodzi na przykład o odwołany lot odszkodowanie będzie wyższe niż w sytuacji opóźnień. Możliwości uzyskania i kwoty odszkodowań są również rozmaite zależnie od linii lotniczych. Zawsze jednak warto ubiegać się o takie zadośćuczynienie, zwłaszcza w sytuacji znacznych odstępstw.