Jakie kraje na świecie są godne uwagi?

przez | 25 listopada 2022
Początkowo wymieńmy Turcję – to ten kraj, który jest pełen kontrastów. Szczególnie w ostatnim czasie są one bardziej dostrzegalne: głównie z tego powodu, że Turcja bardzo szybko rozwija się gospodarczo, ale przy tym jest coraz bardziej konserwatywna. Nieco to niecodzienne, lecz nie zapomnijmy, iż Turcja przez wiele lat była laickim krajem, liberalnym pod względem obyczajowym. Niech w takim razie zainteresują nas mapy turcja- Istanbul, najpotężniejsze miasto na obszarze Turcji to tylko miły początek. Smakowitego kebaba!

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Następny w zestawieniu będzie dolnośląski Wałbrzych – jeśli ktoś miał przyjemność oglądać film o nazwie Komornik, pewnie nie ma za bardzo dobrego zdania o tym mieście. Jednakowoż zakup mapy walbrzych, później dokładne wyeksplorowanie bądź co bądź niemałego miasta niejako spowoduje, że chociaż zapewne zauważymy wiele patologii i brzydoty, to jednak dojdziemy do tego wniosku, iż wcale nie jest w Wałbrzychu tak słabo. Poza tym, gdy będziemy zwiedzali Wałbrzych wprost nie możemy nie zajść do niezwykłego zamku, jednego z najlepiej zachowanych w tej części (sprawdź ofertę i kup przerywacz kierunkowskazów w motoargo.pl) Europy.

Jeżeli jesteśmy akurat przy nieco niedocenionych miastach w Polsce, napiszmy nieco odnośnie Warszawy. Niektórzy ludzie uważają, że nasza stolica jest brzydka, zanieczyszczona, itp. Jeszcze inni zwykli się wyrażać nieco pochlebniej, a więc mówią, iż Wawa jest naprawdę urokliwa, ale wyłącznie miejscami. Jednakże kupno – przypomnijmy, że Wawa to nie wyłącznie śródmieście, jest w stanie znacznie odmienić całe nasze postrzeganie. Być może odkryjemy prawdziwe oblicze Warszawy! Naprawdę nasza stolica nie jest nieciekawa. To nieco kontrowersyjne miasto, dużo uogólnień na jej temat powstało…

Na sam koniec truizm – Italia to oszałamiający kraj, który niemalże wszystkim jest w stanie się podobać. W wyłącznie jednym regionie Włoch znaleźć można tak dużo niesamowitych atrakcji, że najzwyczajniej dojdziemy do takiego wniosku, iż pewnie czasu nie starczy na to by zobaczyć to wszystko co najpiękniejsze w Italii. A więc powinny nas interesować , to fakt, lecz skupmy się raczej na regionach geograficznych. Sardynia czy Wenecja Euganejska są niezwykłe.