Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować

przez | 29 kwietnia 2022
Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To z pewnością za mało, aby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można uczynić, by nie powrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym należy pamiętać, i jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wypadu na narty?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje tuż, tuż. Wiele osób wybierze się w góry, ażeby pojeździć na nartach. Część wyselekcjonuje polskie zbocza, inni pojadą za granicę. Jedni, i drudzy muszą jednakże pamiętać, iż zanim zaczną szusowanie po stoku, potrzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Do początku wakacji pozostało ledwo 10 dni. To z pewnością zbyt mało, aby dobrze się przygotować do zimowego wariactwa. – Jeśli ktoś nie był czynny fizycznie przez cały rok albo co najmniej ostatnie miesiące, to ma spory kłopot. Przed nartami świetny będzie też basen. Pływanie wzmacnia bowiem mięśnie, nie obciążając ich tak mocno, jak dalsze ćwiczenia. Warto więc w ostatnich dniach przed wyjazdem zacząć regularnie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze trzeba pamiętać, wyruszając na stok?Kask. To podstawa. Może nam się wydawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o jakie nie trudno, zabezpiecza naszą głowę, łagodzi przy upadkach. Przy znacznych szybkościach, które rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg z pewnością nie należy do rozkoszy.

Ubezpieczenie narciarskie. Szczególnie istotne, kiedy wyruszamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie na stoku, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą czy przebywanie w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszta idą nierzadko w tysiące euro. A gdyby niezbędne było wezwanie helikoptera, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są to koszta. Jeśli wyjazd organizuje biuro turystyczne, najczęściej ubezpieczenie jest wliczone w koszt. Gdy jedziemy sami, musimy o to zadbać osobiście. Więcej na .

Serwisowanie sprzętu. Konieczne trzeba sprawdzić i odpowiednio do wzrostu jak też wagi ustawić wiązania. Lepiej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtenczas kolejka jest zwykle długa, narciarze się denerwują, zaś serwismen robi to szybko, czasami niezbyt dokładnie.

Uzyskanie innych informacji na nakreślany tu temat jest dla Ciebie sprawą pilną? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link i tam zdobądź użyteczne szczegóły.

Już dziś napisz w przeglądarkę sformułowanie: buty snowboardowe , nitro snowboard albo wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Dobrze jest rozgrzać każde partie mięśni. Można na przykład przez kilkanaście minut potruchtać, a następnie się porozciągać.