Jak znaleźć odpowiedni hotel

Jak organizować noclegi, zwłaszcza jeżeli liczą się dla nas nieduże koszty podróży? Kiedy myślimy o noclegu w nowym miejscu, pierwszym co przychodzi na myśl jest naturalnie hotel. Kojarzy nam się on – prawdopodobnie nie bez przyczyny – z najwyższą opcją cenową. Tak jednakże być nie musi. Możemy też spędzić urlop w wygodnych warunkach i wcale nie wydać na to majątku. Jakim sposobem jednak odszukać idealne miejsce na nocleg? Gdzie poszukiwać tanich hoteli?

pokój hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Noc w hotelu nie za każdym razem musi się łączyć z ogromnymi kosztami. Jak się okazuje w hotelu również można się targować o cenę, szczególnie jeśli nie jest on zatłoczony. Wtenczas każdy klient będzie cenny dla jego personelu. Różnica w opłacie po upuście może być okrojona nawet o kilkanaście procent, w związku z tym warto spróbować. Personel hotelu jest zwykle do takich negocjacji przyzwyczajony, nikogo zatem nasze postępowanie nie zaskoczy. A przy okazji możemy zaoszczędzić na pozostałe atrakcje eskapady. Warto również przygotować się wcześniej i zorientować, jakie są ceny w danym mieście. Gotowe wyszukiwarki cen, których jest w Internecie pełno (wystarczy wbić na przykład apartamenty Wrocław), przyzwolą nam zorientować się, jaka cena za który standard hotelu jest w wybranym kraju i mieście standardem. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni ceną i będziemy mieć pojęcie, na co możemy sobie pozwolić podczas potencjalnych negocjacji.

apartament, hotel, łóżko

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Są żelazne zasady szukania tanich ofert noclegu. Dobrze jest rezerwować hotel z wyprzedzeniem oraz z pomocą Internetu. To duże medium i stąd właśnie w tym miejscu panuje duża konkurencja. A duża konkurencja znaczy nieomal zawsze walkę o konsumenta, także poprzez bonifikaty w opłacie. Kiedy nocleg (zobacz ofertę pokoju dwuosobowego) w hotelu jest najtańszy? Na pewno poza sezonem jak też wtedy, gdy zarezerwujemy sobie miejsce z dużym wyprzedzeniem. Jest jednakże opcja last-minute, co daje nam gwarancję obniżenia w przypadku rezerwacji na ostatni moment, w dniu przyjazdu do danego hotelu. Planując nocleg w hotelu możemy skorzystać ze wspomnianych już wcześniej, gotowych wyszukiwarek a także porównywarek cen. Dzięki temu możemy ze znacznym nawet wyprzedzeniem, zupełnie na spokojnie, odnaleźć miejsce, które odpowiada nam tak pod względem standardu, jak także ceny, wpisując na przykład http://www.leoapart.com/noclegi-wroclaw-apartamenty/