Najciekawsze miejsca oraz atrakcje turystyczne w Gdańsku

Gdańsk to miasto, które urzeka wspaniałą architekturą i licznymi atrakcjami turystycznymi. Też bliska odległość od morza powoduje, iż miasto to jest ogromnie chętnie odwiedzane przez turystów z całej Europy. Wybierając się do Gdańska, naturalnie już wcześniej pożądane byłoby zastanowić się, jakie miejsca oraz atrakcje turystyczne wskazane jest zobaczyć w tym mieście.

atrakcje w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Wspaniałe budowle niewątpliwie znajdziemy na ulicy Długiej i Długim Targu, które wspólnie tworzą Trakt Królewski. Właśnie tutaj zdołamy podziwiać czarowny Ratusz, i także atrakcyjną fontannę z Neptunem. Koniecznie warto zobaczyć także Bazylikę Mariacką, która mieści się na ulicy Podkramarskiej i Latarnię Morską, która znajduje się na ulicy Przemysłowej.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu hotel butikowy, aby otrzymać uzupełniające fakty na przedstawiany w artykule temat. Czekamy na twoją opinię!

Gdańsk atrakcje turystyczne posiada wspaniałe: . Miejscem, które przyciąga turystów, oraz także rodziny z dziećmi jest ZOO, oraz także liczne rezerwaty przyrody. To naturalnie w Gdańsku mieści się również słynna Stocznia Gdańska. Ważkie miejsca, jakie też wskazane jest odwiedzić, to uroczy i niezwykły Trójmiejski Park Krajobrazowy, znakomity Ogród Botaniczny w Oliwie, a także inspirujące Muzeum Bursztynu. Bezsprzecznie do atrakcji turystycznych przylega też Zatoka Gdańska oraz słynny Żuraw Gdański, jaki wolno uznać za symbol miasta.

centrum Gdańska

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

W Gdańsku systematycznie odbywają się liczne festiwale muzyczne i kabaretowe, szczególnie w okresach wiosennych i letnich. Na pewno wiosna i lato to najlepsze pory roku, w jakich należałoby odwiedzić to cudowne miasto. Zwiedzanie Gdańska w ładną pogodę, niewątpliwie będzie jeszcze bardziej rozkoszne. Warto zabrać ze sobą przewodnik po mieście, w jakim odszukamy jeszcze niemało intrygujących miejsc, jakie pewno chętnie odwiedzimy. Taki przewodnik bez kłopotu odnajdziemy w każdym sklepie turystycznym oraz sklepach z pamiątkami. Jest ona na tyle mały i poręczny, iż bez problemu zmieścimy go w kieszeni bądź torebce.