Jak znaleźć odpowiedni hotel

przez | 6 października 2021
Jak organizować noclegi, zwłaszcza jeżeli liczą się dla nas nieduże koszty podróży? Kiedy myślimy o noclegu w nowym miejscu, pierwszym co przychodzi na myśl jest naturalnie hotel. Kojarzy nam się on – prawdopodobnie nie bez przyczyny – z najwyższą opcją cenową. Tak jednakże być nie musi. Możemy też spędzić urlop w wygodnych warunkach i wcale nie wydać na to majątku. Jakim sposobem jednak odszukać idealne miejsce na nocleg? Gdzie poszukiwać tanich hoteli?

pokój hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Noc w hotelu nie za każdym razem musi się łączyć z ogromnymi kosztami. Jak się okazuje w hotelu również można się targować o cenę, szczególnie jeśli nie jest on zatłoczony. Wtenczas każdy klient będzie cenny dla jego personelu. Różnica w opłacie po upuście może być okrojona nawet o kilkanaście procent, w związku z tym warto spróbować. Personel hotelu jest zwykle do takich negocjacji przyzwyczajony, nikogo zatem nasze postępowanie nie zaskoczy. A przy okazji możemy zaoszczędzić na pozostałe atrakcje eskapady. Warto również przygotować się wcześniej i zorientować, jakie są ceny w danym mieście. Gotowe wyszukiwarki cen, których jest w Internecie pełno (wystarczy wbić na przykład apartamenty Wrocław), przyzwolą nam zorientować się, jaka cena za który standard hotelu jest w wybranym kraju i mieście standardem. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni ceną i będziemy mieć pojęcie, na co możemy sobie pozwolić podczas potencjalnych negocjacji.

apartament, hotel, łóżko

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Są żelazne zasady szukania tanich ofert noclegu. Dobrze jest rezerwować hotel z wyprzedzeniem oraz z pomocą Internetu. To duże medium i stąd właśnie w tym miejscu panuje duża konkurencja. A duża konkurencja znaczy nieomal zawsze walkę o konsumenta, także poprzez bonifikaty w opłacie. Kiedy nocleg (zobacz ofertę pokoju dwuosobowego) w hotelu jest najtańszy? Na pewno poza sezonem jak też wtedy, gdy zarezerwujemy sobie miejsce z dużym wyprzedzeniem. Jest jednakże opcja last-minute, co daje nam gwarancję obniżenia w przypadku rezerwacji na ostatni moment, w dniu przyjazdu do danego hotelu. Planując nocleg – bachleda residence hotel z basenem zakopane w hotelu możemy skorzystać ze wspomnianych już wcześniej, gotowych wyszukiwarek a także porównywarek cen. Dzięki temu możemy ze znacznym nawet wyprzedzeniem, zupełnie na spokojnie, odnaleźć miejsce, które odpowiada nam tak pod względem standardu, jak także ceny, wpisując na przykład noclegi dla firm Wrocław

– .