Belgrad na wypad trakcie weekendu, zatem czym przyciąga stolica Serbii

przez | 9 lipca 2021
Każdy kolejny weekend to nowe plany, jakie można urealnić. Nie zawsze mamy ochotę imprezować albo odpoczywać z pilotem w ręce. Niekiedy chcielibyśmy trochę poszaleć, na przykład odwiedzić Belgrad. To możliwe, kiedy tylko odnajdziemy dogodną dla naszego portfela propozycję, bowiem nic bardziej nie cieszy, jak niekosztowne podróżowanie. Co zwiedzić w stolicy Serbii, kiedy już uda nam się do niej dotrzeć?

Głównym punktem Belgradu jest niewątpliwie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy jakich rozciąga się piękny, wielki park. Fortyfikacje obejmują dwie twierdze, wieżę zegarową oraz Pomnik Posłańca Zwycięstwa.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu jamajka last minute z niemiec i oglądaj nawet bez końca nowe rzetelne wątki.

To świetne miejsce, by pomału pospacerować, nim udamy się dalej, a dokładniej na ulicę Skadarlija, pełną kafejek, galerii i sklepików z pamiątkami, skąd przywieziemy podarki dla bliskich (czytaj nieco więcej). Stolica Serbii to także deptak Knez Mihailova, z urokliwymi rezydencjami oraz sklepami, jakie mogą nas zainteresować. Jeżeli cenimy zabytki związane z religią, nasze nogi muszą nas skierować do jednej z największych prawosławnych świątyń jakie istnieją, a dokładniej do cerkwi Św. Sawy. Potem możemy odwiedzić kilka muzeów, gdyż każda wycieczka powinna rozszerzać naszą wiedzę. Przede wszystkim zalecane jest Muzeum Narodowe oraz Muzeum Etnograficzne, a także niesłychanie ciekawe Muzeum Lotnictwa.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie powinno mieścić się na pierwszym miejscu, ponieważ ukazuje odwiedzającym około dwieście eksponatów samolotów, od których nie można oderwać spojrzenia (kliknij).

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, zobacz szybko ten świetny serwis (https://www.skalnik.pl/light-my-fire) – on też jest warty uwagi, więc na pewno się nie rozczarujesz!

Kiedy na koniec chcielibyśmy troszkę odpocząć, można pójść nad specjalnie stworzony, sztuczny zalew z ciągnącymi się przez siedem kilometrów plażami.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy marzy o innym świata. Jedni oddadzą wszystko, aby odwiedzić Nowy Jork, inni marzą o podróży do Amsterdamu, kolejni zaś najchętniej skryliby się w urokliwej mazurskiej wiosce, mając dość zgiełku miasta.

Warto realizować własne marzenia oraz wybierać się chociaż na niedługie, weekendowe podróże, ponieważ to doświadczenia, a później wspomnienia są w życiu kluczowe. Kiedy dopadnie nas starość albowiem nie będziemy pamiętać, jak wiele imprez zrobiliśmy lub ile filmów obejrzeliśmy, ale każda wycieczka na pewno zapadnie w naszym sercu.