Paryż – miasto dla zakochanych, które dobrze odwiedzić o każdej porze roku

przez | 9 sierpnia 2021
Paryż – przez większość ludzi uznawany jest za miasto zakochanych. Niejedna para wybiera stolicę Francji na podróż poślubną, by przeżyć z ukochaną osobą romantyczne chwile tuż po uroczystościach zawarcia małżeństwa. Niejednokrotnie też mężczyźni są zdecydowanie właśnie tam zadać to najważniejsze pytanie swojej wybrance, bowiem pani będąca pod urokiem tego pięknego miasta z pewnością nie powie „nie”.

Warto rozpocząć wspólne życie na moście zakochanych, wspominając tę chwilę do końca naszych dni. Jeśli zatem i ty planujesz jechać do Paryża, biorąc tam ze sobą własną ukochaną, dowiedz się, co dobrze tam zwiedzić, aby poznać to miasto.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za w szczególności romantyczne miejsce uznawany jest plac Place de Furstenberg, gdzie warto jest siąść wygodnie na ławce i po prostu cieszyć się otaczającym nas dywanem pięknych, pachnących kwiatków, kiedy słońce wysoko świeci na niebie. Tutaj też warto przyklęknąć, gdy chcemy poprosić ukochaną o rękę, a potem iść do jednej z przeuroczych restauracyjek, których tutaj nie brak . Po tam rewelacyjnym początku wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszym miejscu zamieszczając rzecz jasna wieżę Eiffla. To w szczególności swoisty obiekt Paryża, więc nie można wyjechać bez fotografii uwieczniającej nas z niniejszą wieżą.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym punktem jest także Luwr, zatem największe muzeum sztuki na świecie, jakie udostępnia 255 sal wystawowych. Należy mieć naprawdę dużo czasu, bo jest co oglądać oraz czym się zachwycać.

Zapewne przysłuży Ci się aktualna wiadomość (http://metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/nakretki-i-pokretla/). Zatem kliknij w poniższy link i raduj się artykułem, który z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Trzeba też pamiętać o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z przepięknym parkiem, jaki w każdym roku zwiedzają miliony podróżników. W Paryżu mieści się również znana, gotycka katedra Notre-Dame oraz najsłynniejsza aleja Paryża, czyli Pola Elizejskie . To właśnie w tym miejscu każdego roku odbywają się parady wojskowe.

Jeśli odwiedzimy już Paryż oraz marzy nam się następna podróż, warto tym razem obrać sobie za cel Frankfurt. Oczywiście nie jest to miasto miłości, ale również zasługuje na odwiedziny, chociaż weekendowe. Frankfurt codziennie jest pełny życia, a jego znamiennym punktem są bez wątpienia lśniące w słońcu drapacze chmur zlokalizowane w samym centrum miasta.