Tatrzańskie wakacje

przez | 31 grudnia 2021
Polskie góry to nie wyłącznie Zakopane. Wielu podróżników woli wybierać inne, mniej zatłoczone i przepełnione badziewiem miejscowości. Warto zakupić mapę, gdyż w pobliżu malowniczych Tatr znajduje się mnóstwo wsi, do których warto wybrać się letnią porą. Małe tatrzańskie miejscowości to znakomity wybór dla turystów, którzy chcą spędzić urlop w miejscu cichym i cudnym jednocześnie. W dzisiejszym artykule prezentujemy 2 podhalańskie wioski, do których warto wybrać się wakacje.

Bukowina Tatrzańska

Autor: Ania i Artur Nowaccy
Źródło: flickr.com
Białka Tatrzańska leży paręnaście km od Zakopanego i przyciąga tych, którzy są zmęczeni hałasem stolicy Tatr. W tej tatrzańskiej wsi jest sporo oryginalnych atrakcji. Zwolenników mocnych emocji przyciąga tu opcja uczestniczenia w spływie kajakowym po wzburzonej górskiej rzece. Seniorów i cierpiących nęcą lecznicze baseny termalne. Maniaków chodzenia po tatrzańskich trasach zachęcają cudowne pejzaży. Najlepsze oferty noclegowe w tej przecudnej miejscowości znajdziesz, gdy do Google wpiszesz słowa: „noclegi Białka Tatrzańska” (sprawdź też tu: białka tatrzańska na

Murzasichle to niewielka i pięknie położona wieś w pobliżu Zakopanego. Na pewno myślicie, czemu ta wioska dostała tak dziwną nazwę. Sprawa jest łatwa: wieś jest zbudowana z zjednoczenia 2 wsi – Mur i Zasichle. Obecnie stanowi niezłą zagwozdkę językową dla przyjezdnych.

Sprawdź, czy następny link jest tym, czego teraz szukasz. Zapewne niezwykle może pomóc Ci w Twym projekcie, który obecnie szykujesz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Jak już wyżej powiedziano, miejscowość jest cudnie położona – jest w pobliżu TPN. W Murzasichlu najlepiej jest wykupić pokój od gazdy, bo takie wakacje mają w sobie najwięcej uroku. Jeśli pragniesz odszukać korzystne oferty pobytowe w tej góralskiej wiosce, do wyszukiwarki internetowej wklep frazę „noclegi Murzasichle”. Oferty górali możesz także poznać w gazetach.