Podróże po kraju: Rzeszów

przez | 9 lipca 2021
Rzeszów przez długi czas był miastem omijanym w trasach wycieczek. Uważane za biedne, nudne i nie posiadające niczego do pokazania miasto przemieniło się w ciągu kilkunastu lat w punkt, który zdecydowanie warto zobaczyć. Zapraszam do opisu po mojej wędrówce po Rzeszowie.

Lubię po darmoszcze

Myślę, że skoro mogę mieć coś za darmo, to nie przepłacam. Jeżeli chodzi o wyprawy to natychmiast optymalizuję cenowo przejazdy i noclegi Rzeszów (zobacz noclegi rzeszów) to oczywiście nie Rzym pod względem cen, ale nauczyłem się, że w trasie każdy miedziak jest istotny. Stąd też w drogę ruszyłem na stopa.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://trenerzy.pl/strefa-wiedzy/) innego tego rodzaju wpisu – on też jest godny uwagi.

Wyjechałem z Namysłowa i po sześciu ciekawych godzinach byłem na miejscu – dobry czas, miałem szczęście. I to 1 samochodem! Jeżeli Odnośnie lokum, to mamy do wyboru motele i pola namiotowe i hotele Rzeszów oferuje szeroką ofertę miejsc i bez spiny da radę się ogarnąć w 25 PLN. Ja akurat dekowałem u przyjaciela, więc wyraziłem swoją wdzięczność kilkoma browarami. Czytaj: .

Co można zaliczyć w Rzeszowie?
Z pewnością magiczny rynek, który na pewno nie jest tak zdobny jak ten w Gdańsku, ale z całą pewnością ma swój klimat. Nad pęknymi kamienicami majaczy ratusz, no ale głównym miejscem spotkań jest studnia – z tego miejsca grupy studentów rusza swoimi weekendowymi szlakami, by zaznać towarzystwa. Ja z ziomkiem zadomowiłem się w Graciarni u Plastyków, gdzie czułem się jak w domu.
przestronny apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Rozrywka, której nie można pominąć to spacer szlakiem podziemnych przejść, które rozciągają się pod rynkiem. Podziemia udostępniane są dla turystów od 2001 roku.

Podobnie emocjonujące materiały znajdziesz w podobnym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem, który jest tutaj.

Dziś trasa liczy 370 metrów i daje sposobność zapoznania się z fragmentami zabudowań.

A skąd wziął się w Rzeszowie podziemny szlak? Podobnie jak w Sandomierzu miasto uzyskało przywilej gromadzenia wina i ryb, dlatego też liczne piwnice pod ryneczkiem. Niektóre z nich sięgają nawet 10 metrów w głąb ziemi.
Rzeszów ma całkiem wiele do zaoferowania turystom, ale nie chcę odkrywać wszystkich plusów tego niedocenionego miasta.