Last minute Peru, niesamowite wyjazdy

przez | 9 lipca 2021
Peru to nie tylko kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, ale również jedno z najpiękniejszych lokalizacji na Ziemi. Peru zachwyca w każdym calu. Przyroda jest nieprawdopodobnie rozmaita, żyją tutaj delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Stolica państwa Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony znajdziemy w nim stare kolonialne centrum, oraz współczesną dzielnicę, a z drugiej, przyciągające się kilometrami w pobliżu brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu i spróbować rozpoznać bliżej stolicę Peru, albowiem z pewnością ma ona swój niespotykany czar i proponuje niemało ciekawych doznać.

wakacje

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com
Do Peru podróżuje się po to, ażeby obejrzeć Machu Picchu i pokonać szlak Inków, jednak ów kraj ma wiele więcej do zaoferowania. W Peru jest możliwość chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, żeglować poPeru – www.eccotravel.eu -iorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce. Lasy deszczowe Amazonii obejmują 60% nawierzchni państwa i są najbardziej biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi. Sporo rodzajów roślin i zwierzaków nadal oczekuje tu na odkrycie. Kanion Colca jest dwa razy głębszy aniżeli Wielki Kanion w USA. Regionalna populacja andyjskiej doliny rzeki pielęgnuje tradycję tarasowych pól, a po drodze spotyka się barwne andyjskie miasteczka o hiszpańskich korzeniach.

Jar, poza niesłychanymi pejzażami słynny jest również dzięki ogromnym andyjskim kondorom, unoszącym się na prądach powietrznych w wyczekiwaniu na ofiarę. Za sprawą last minute Peru można tutaj uprawiać trekking, czy też rafting, jeździć rowerem nieopolast minute Perunu, lub relaksować się po męczącym dniu w gorących źródłach, bądź obserwować starożytne indiańskie nekropolie.

Przeszłość, kultura, obrządki, terytoria cały czas czekają w Peru na odkrycie. Jeśli posiadamy więcej czasu, warto rozpoznawać rzadziej odwiedzane miejsca. Niebywale śliczne krajobrazy wzbogacone czarującymi pozostałościami pozostawionymi przez inkaski lud czcicieli Słońca, różnorodne dziedzictwo kulturowe, sztuka kulinarna, folklor i muzyka powodują, że podróż do Peru to pamiętne przeżycie.