Wakacje bardziej na sportowo? Jeśli wolisz sportowo spędzać czas, wybierz się na północ!

Zwykle wczasy kojarzą nam się z leżeniem na plaży czy nad brzegiem morza. Są jednak tacy, którzy wolą spędzać swoje wczasy na sportowo – jeśli do nich należysz, wtedy z pewnością zainteresuje Cię opcja spędzenia wczasów na północy Europy!

Piękna Skandynawia

miasto

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zależy Ci na możliwości podziwiania piękna przyrody, a równocześnie chcesz spędzić wakacje na aktywnie, wówczas bez wątpliwości powinieneś śledzić loty do Sztokholmu czy do Oslo i ich ceny. Na szczęście z wielu polskich miast do Skandynawii latają niedrogie linie lotnicze, dzięki czemu można dolecieć na miejsce niejednokrotnie za przysłowiowe grosze (sprawdź przykłady). Jeżeli jednak niekoniecznie pasują Ci loty do Sztokholmu, możesz także zdecydować się na przeprawę promową – to niewątpliwie będzie niesamowita przygoda!

Jak dotrzeć do Skandynawii?Jak już wspomnieliśmy, najlepiej dostać się do dowolnego skandynawskiego kraju będzie z pewnością samolotem. Takie bilety lotnicze Gdańsk czy Warszawa oferują

osiedle

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

praktycznie co kilka dni. Zazwyczaj można kupić niedrogie bilety lotnicze Gdańsk zwłaszcza często proponuje je za przysłowiowe parę groszy . Jeśli poważnie myślisz o wyprawie do Skandynawii, wówczas powinieneś śledzić także wszelkiego rodzaju promocje na przeprawę promem – to na pewno niesamowita przygoda.


Jak podróżować po Skandynawii?

Jeżeli chcesz zobaczyć naprawdę sporo, a przede wszystkim chcesz poczuć klimat niewielkich i praktycznie odciętych od świata skandynawskich wiosek, wówczas wypożyczenie samochodu niewątpliwie będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Możesz także podróżować transportem miejskim, musisz jednakże pamiętać, iż ceny praktycznie w całej Skandynawii są naprawdę wysokie!