Wycieczka na Dolny Śląsk- jakie miejsca a także atrakcje warto zobaczyć

przez | 8 listopada 2022
Gdy planujemy wycieczkę po Dolnym Śląsku, warto zwiedzić kilka ciekawych miejsc w tym rejonie. Ten teren Polski pełen jest zabytków i atrakcji, które powinniśmy zobaczyć.

Jarmark we Wrocławiu

Autor: M. Wierzbowy
Źródło: M. Wierzbowy
Swoją wycieczkę warto rozpocząć od odwiedzenia Wrocławia. To bardzo znane miasto czaruje swoim urokiem wielu turystów. Możemy spacerować po przepięknym rynku z fontannami lub zobacz też: hotel stare miasto poznań iść się na wycieczkę po wysepkach otoczonych rzeką. Przede wszystkim wieczorami krajobraz ten jest przepiękny. Będąc we Wrocławiu, warto wejść również na Sky Tower Z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Widok na pewno jest niezapomniany i chętnie powrócimy w to miejsce jeszcze raz. Kiedy pragniemy zorganizować dla rodziny pokoje noclegowe Brzeg Dolny jest bardzo dobrym wyborem. Jest niedaleko Wrocławia oraz będzie świetnym przystankiem w trakcie podróży. Wprowadzając w wyszukiwarkę frazę „hotel brzeg dolny” znajdziemy mnóstwo miejsc, w których możemy się zatrzymać a także wypocząć po długiej wycieczce przykładowo po wspomnianym Wrocławiu .

Kolejnym istotnym przystankiem są dwa parki narodowe. Jest to Park w Górach Stołowych oraz Karkonoski to obowiązkowe elementy wycieczki po Dolnym Śląsku. Piękne lasy, zachwycająca flora oraz fauna co roku przyciągają duże liczby turystów. Góry Stołowe mają mnóstwo interesujących formacji skalnych. W Karkonoszach natomiast możemy wybrać się na wycieczkę na znaną Śnieżkę a także oglądać wspaniałe wodospady. Będzie to doskonałe miejsce na odwiedziny zarówno w zimie jak i w lecie. Również miłośnicy narciarstwa znajdą coś dla siebie- w zimie czynne są stoki narciarskie. Odpoczynek w schronisku po długim spacerze czy też lub jeździe na desce będzie z pewnością niezapomnianym wrażeniem. Karpacz lub Jelenia Góra to miejsca, które dobrze jest też zwiedzić będąc w tym rejonie.

Podróż na Dolny Śląsk na pewno będzie wspaniała. Warto więc wybrać ten obszar jako kierunek naszej wycieczki. Wspaniałe lasy, wodospady czy też popularna Śnieżka to miejsca, w które na pewno będziemy chcieli powrócić ponownie. Nie bez powodu przyciągają co roku tłumy turystów.