Odpoczynek w siodle

przez | 9 lipca 2021
Czasu coraz to skromniej, wakacje coraz bliżej, dziecko zniecierpliwione – każdego roku ten sam scenariusz, zatem gorączkowe poszukiwania wymarzonego obozu dla swych pociech rozpoczęte! W dzisiejszym materiale przedstawimy jak uniknąć owej stresującej sytuacji jak też wysłać dziecko na kapitalną przygodę w stadninie koni.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, odpowiedz na pytanie – jaki jest cel wczasów w siodle? Pragniesz, aby Twe dziecko za wszelką cenę poprawiało umiejętności jeździeckie, czy starczy dobra rozrywka i hipoterapia? Pomiędzy jazdami nauka oporządzania, opieka nad swym koniem, karmienie i pozostałe prace stajenne? Czy też interesują je inne aktywności – siatkówka, tenis, pływanie. Odpowiedź na te pytania z pewnością pomoże Ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Po drugie – wybierz typ obozu, np. na http://www.patataj.com/ (http://www.patataj.com/)t osiągalnych na rynku łatwo można wyróżnić 3 główne typy obozów.

Obóz sportowy. Dziedzina dużych ośrodków, które angażują instruktorów różnego typu dziedzin – od profesjonalistów tenisa stołowego jak też odnowy biologicznej do szkoleniowców surwiwalu, albo wspinaczki skałkowej. Tak też wyglądają podejmowane aktywności każdego dnia, począwszy od nauki jazdy konnej po windsurfing, bądź karate. Liczba zajęć blokuje jedynie infrastruktura ośrodka.

dzieci na koniach

W interesującym nas temacie, zatem zapleczu jeździeckim, na ogół są to place na świeżym powietrzu, bez daszka. W wypadku niesprzyjającej aury jazda konna nie odbywa się z przyczyny braku hali. Kiedy jazda konna nie jest priorytetem dla Twego malucha, nie ma potrzeby kształtowania swoich umiejętności, a chce po prostu spędzić aktywnie swoje wakacje – to na pewno sportowy obóz spełni jego oczekiwania.

Obóz sportowo – jeźdzObóz sportowo – jeździecki (Obóz sportowo – jeździecki)rednich stadnin koni, jakie stawiają na rodzinną, kameralną atmosferę. Maluch pomieszkuje w towarzystwie osób, które mają wspólne zainteresowania. Nawiązuje znajomości, przyjaźnie, które okazują się nierzadko być nadzwyczaj trwałymi. Niewątpliwą atrakcją wszelkiego obozu konnego są podróże w teren – nie mamy tu żadnych „korytarzy” oraz innych wymysłów, żadnych ograniczeń.

Swoboda panuje także na placach maneżowych – pełnowymiarowych, z doskonałym podłożem. Komplikacją nie będzie również aura – ośrodki tego rodzaju posiadają na ogół krytą halę.