Jedziesz do Krakowa? Wiesz, co warto zobaczyć w stolicy Małopolski? Oto krótki przewodnik

przez | 3 września 2021
Dla każdego miłośnika historii, dla pasjonata architektury, jest z pewnością atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica naszego kraju, ma się czym pochwalić, a zabytki Starego Miasta tworzą wyjątkową i niesamowicie piękną kolekcję. Zabytków jest tak dużo, że na ich skrupulatne poznanie trzeba poświęcić kilka dni. Które atrakcje są najważniejsze? Co musi zobaczyć każdy, nawet w czasie najkrótszej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Ta znana katedra oraz zamkowe wnętrza to istotne cele każdej wycieczki do tego miasta. Ważnym miejscem jest także Rynek Główny, przyciągający Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Te zabytki są bardzo dobrze znane, tak samo zresztą jak znajdująca się w okolicy Brama Floriańska oraz Barbakan. Spacer po Plantach które stworzono w miejscu dawnych miejskich murów oraz wizyta na terenie żydowskiego Kazimierza to następne atrakcje, dzięki jakim Kraków jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Wspaniałe synagogi oraz kirkuty to najcenniejsze pamiątki mające związek z krakowskimi Żydami.

Kraków to również rewelacyjne placówki muzealne. Wśród tych najbardziej interesujących znajduje się muzeum zaaranżowane w Fabryce Schindlera czy Podziemia Rynku. Muzea biograficzne oraz cudowne galerie dzieł sztuki, z jakimi się możemy zetknąć w Muzeum Narodowym oraz w Muzeum Czartoryskich. Ciekawym celem wycieczki (wycieczki szkolne lubuskie) po tym mieście może się też okazać wizyta w tych muzeach, które skoncentrowane są na wybranej dziedzinie nauki. Dużym powodzeniem cieszy się tutejsze Muzeum Archeologiczne a także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pozostałe fantastyczne miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” oraz Muzeum Historii Żydów. Są to z pewnością kolejne miejsca, jakie w pełni zasługują na zainteresowanie ze strony przyjeżdżających. Dzięki nim stolica Małopololski jest jednym z najbardziej chętnie odwiedzanych przez gości miast w Polsce, a jego atrakcje poznane i doceniane są też poza granicami naszego kraju.

Kraków Rynek

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to też nowoczesność, z tego względu wiele osób tu przybywa na zakupy. Zakupy w Krakowie są niezwykle korzystne, gdyż dzięki popularności Krakowa i bardzo dobremu położeniu na mapie naszego kraju, jest tu duża ilość sklepów, w których warto zrobić duże zakupy. Tak samo jak w innych dużych miastach znajdziemy tu duże galerie handlowe, lecz także markety specjalistyczne, w których na pewno znajdziemy to, czego szukamy, chociażby AEG L99695HWD albo polecana www.