Odwiedź z nami Trójmiasto – informator

Planujesz przybycie do Trójmiasta? Jesteś już na miejscu i nie wiesz jak zaplanować swój pobyt, od czego począć zwiedzanie? Może spodziewasz się wizyty rodziny czy też znajomych i nie wiesz w jakie miejsca ich zabrać, co zarekomendować, gdzie zaprosić? Nasz informator pomoże Ci trafić do najciekawszych miejsc w Trójmieście, poznać najważniejsze atrakcje, Gdańsk, Gdynia, Sopot.
Każde miasto turystyczne miasto posiada kilka takich miejsc, zwanymi atrakcjami.

W Paryżu będzie to Luwr, w Londynie Pałac Buckingham, w stolicy Polski Syrenka, w Krakowie Sukiennice. Co jest takim symbolem Trójmiasta? Czego nie można pominąć? Trójmiasto to nie jeden organizm miejski, lecz trzy miasta, zatem też kilkanaście rozmaitych wizytówek.
sopot

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Trójmiasta nie byłoby rzecz jasna bez gdańskiej fontanny Neptuna, majestatycznego Żurawia a także stoczniowych dźwigów wpisanych w panoramę miasta, bez sopockiego mola albo gdyńskiego klifu oraz żaglowca „Dar Pomorza”.

Zaintrygował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź ponadto szczegóły w źródle, odnajdziesz tam dodatkowe dane.

Powinniśmy jednakże pamiętać, że oprócz zabytków a także popularnych obiektów każde z trzech miast mają własne „perełki”, do odkrycia których zachęcamy podczas indywidualnych wyjazdów. Jedno jest pewne – w Trójmieście nie możemy nudzić się! Tu zabawisz się w nocnych klubach, doznasz morskiej choroby, wygrzejesz na plaży, spróbujesz lokalnej kuchni a także skorzystasz z dostatniej oferty wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. W tym miejscu znajdziesz piach pod stopami, poczujesz nadmorską bryzę, w tej okolicy na pewno złapiesz wiatr w żagle.

Przed wyprawą powinniśmy przemyśleć kwestię transportu. Do Trójmiasta bez trudu dotrzesz z każdego większego miasta prywatnym środkiem transportu, autokarem czy też pociągiem.