Ukraina to niewątpliwie urokliwy kraj!

przez | 9 lipca 2021
W sumie wszystkie kraje na Ziemi mają turystom dużo do pokazania. Zatem nie ma sensu nawet snuć marzeń o tym, aby ujrzeć wszystkie ładne miejsca. Szczególnie, że piękno to tak jakby pojęcie czysto abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są tacy ludzie, którym podoba się choćby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które zapewne każdy zna, ponieważ po wybuchu elektrowni w Czarnobylu zostało w zupełności wyludnione. No właśnie – jeżeli jesteśmy już w temacie naszego wschodniego sąsiada – może warto byłoby przejechać się właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowity kraj, który w sumie jest nam dosyć bliski. Niby różni nas wiele, choćby to, że na swoje nieszczęście Ukraińcy całkowicie nie wykorzystali swojej szansy jaką był upadek ZSRR, lecz tak czy siak jesteśmy Słowianami. Choć naturalnie nacjonaliści na Ukrainie rozumują zgoła odmiennie…

Ukraina nie jest teraz bezpiecznym krajem – do tego niesamowity Krym jest teraz na rozdrożu, lecz generalnie tak czy siak warto odwiedzić w najbliższym czasie naszych wschodnich sąsiadów. Wielce się myli ten Polak, który sądzi, że niedługo za naszą miedzą wybuchnie konflikt wojenny. Zresztą – kilka lat temu w Gruzji miał niestety miejsce konflikt wojskowy, a to nie sprawiło, iż turyści odwrócili się od owego również wspaniałego kraju. A co takiego niezwykłego jest na Ukrainie? Pewnie każdy Polak świetnie kojarzy Lwów – zatem miasto, które jeszcze przed wojną było polskie. Należy mieć na uwadze, że akurat zachodnia część Ukrainy jest biedna, zatem również po Lwowie widać niskie PKB.pod tym linkiem – https://eccoholiday.com/wakacje-samolotem/ -Chociaż i tak Lwów ma niesamowity klimat, który jest w stanie skłonić nas do nawet chęci osiedlenia się tam na stałe.

Fantastyczna jest Jałta – czyli taki w sumie ukraiński Sopot. Trudno obiektywnie rzec co się teraz stanie z całym Krymem, lecz na dzień dzisiejszy Krym jest umiejscowiony na obszarze Ukrainy. Generalnie cały Krym to niesamowite miejsce, w szczególności praktycznie dziewicze plaże są fajne.

Ciekawi Cię, jakie były autorskie źródła (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Rodos/hotel/MARATHON-/8164/40-1888-24FF.html)? Zatem pragnę zachęcić Cię, żebyś zajrzał na moją inną stronę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Trzeba także docenić Odessę, metropolię, jedno z bardziej wspaniałych miast w Europie. Kiedy odwiedzamy jakiś kraj, niejako naszym obowiązkiem jest to by zobaczyć choćby przez chwilę stolicę. Należy otwarcie przyznać, że Kijów, czyli stolica Ukrainy, jest fantastyczną metropolią. Co ciekawe, bardzo dobrze widać ukraińskie kontrasty – zatem multum drogich samochodów, ale także sporo starych.