Gdzie tego roku najlepiej spędzić swoje urlopy?

przez | 23 października 2022
Pomimo tego do wakacji mamy jeszcze dość ogrom czasu, ale warto już w najbliższym terminie zacząć planować swój urlop. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że w na czasie miejscowościach turystycznych zarezerwowanie miejsca na spanie na szybko można być nieprawdopodobnie skomplikowane. Wśród najchętniej wybieranych przez Polaków destynacji odnajdziemy góry. Urlop w górach cieszą się niezwykle wielką popularnością.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Wczasy w górach to dla sporej grupy Polaków wycieczka do Zakopanego. To wspaniałe miasteczko znajdujące się u podnóża Tatr ma wszystko, czego można oczekiwać od takich miejsc: odpowiedni klimat, przyjaznych ludzi, wspaniałą kuchnię i bajeczne widoki. Z wielu miejsc Zakopanego idealnie widać Giewont, a wprawione oko wypatrzy nawet stację pogodową na Kasprowym Wierchu.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz bez ociągania, co znajduje się w tym serwisie (www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php) – on też na pewno będzie wartościowy.

Szlaki turystyczne, które wytyczone zostały przez Tatry to trasy o przeróżnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy turysta odnajdzie dla siebie wycieczkę idealną, która będzie dopasowana do jego kondycji fizycznej. Dla początkujących poleca się najczęściej dolinki reglowe, do których należy oczywiście słynna Dolina Kościeliska. Modna jest również Dolina Chochołowska, która jest jedną z dłuższych tego typu doliną w Tatrach polskich. Często odwiedzana przez turystów jest również Dolina Strążyska, którą przemierza spora grupa turystów udających się na Giewont. Wśród modnych szlaków znajduje się również ten prowadzący na Czerwone Wierchy. To wycieczka długa i męcząca, ale jednocześnie pełna wspaniałych wrażeń. Widoki, które rozpościerają się z tego szlaku na zawsze zapiszą się w pamięci.

pokój z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane ma naprawdę bogatą bazę noclegów: zobacz więcej na – dlatego jest to idealne na wczasy w górach. Funkcjonują tutaj tutaj pięciogwiazdkowe hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Zatrzymać warto się również w jednym ze schronisk tatrzańskich. Takim dość popularnym jest to nad Morskim Okiem, ale nie można zapominać również o schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich czy w Dolinie Roztoki. Każde to miejsce to wspaniały klimat, którego nie wyszukamy nigdzie indziej. Wczasy w górach to ciekawa okazja do tego by aktywnie spędzić czas. A po dniu spędzonym na szlaku można z całą grupą znajomych wyjść do jednej z dużej ilości karczm i zobaczyć, jak smakuje tradycyjna kuchnia.