Czy powinniśmy spędzić urlop w Grzybowie? Jakiego rodzaju atrakcje tam na nas czekają? Co najlepiej wiedzieć?

przez | 8 marca 2022
Grzybowo to miejscowość letniskowa, która zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około 300 metrów od jego brzegu, blisko drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja tej miejscowości jest bardzo ciekawa, bo to teren tzw. depresji grzybowskiej. Bałtyk w tym rejonie tworzy akwen który nazywamy Zatoką Grzybowską. Ma ona około 7 kilometrów długości, natomiast głębokość wcięcia w ląd wynosi osiemset metrów.

Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, iż woda jest tu faktycznie cieplejsza niż w Kołobrzegu.

Jeżeli prezentowany materiał okazał się dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj pokoje Szklarska Poręba – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Grzybowo, identycznie zresztą jak cały nadmorski pas gminy Kołobrzeg, położone jest w Strefie Chronionego Krajobrazu, więc obowiązujące są tu Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Blisko Grzybowa zlokalizowany jest tzw. Dziki Zachód. To spory teren zlokalizowany tylko 3 kilometry od Grzybowa, 2 km od Kołobrzegu i cztery od Morza Bałtyckiego. Jest to miejsce dzikich prerii i stada galopujących koni.

hotel

Autor: Hotel Pałacyk
Źródło: hotelpalacyk.pl

Znajdziemy tam wioskę indiańską, miasteczko westernowe oraz wiele innych atrakcji. Bardzo ciekawa jest Zatoka Grzybowska, wyjątkowa atrakcja dla amatorów kąpieli słonecznych oraz morskich. To na pewno jedna z najbardziej wspaniałych plaż na polskim Wybrzeżu. Dość blisko wydm znaleźć można wspaniały nadmorski dębowo-sosnowy las, w jakim odnaleźć można cudowne trasy spacerowe. Przez Grzybowo przebiega bardzo dużo tras rowerowych, jakie cieszą się wielkim zainteresowaniem przyjezdnych. Bliskość Bałtyku, ciekawa historia, cudowna przyroda, to wszystko sprawia, iż turystyka rowerowa bardzo tutaj rozkwita.

Grzybowo położone jest na międzynarodowej trasie, jakiej szlaki rowerowe biegną od Dźwirzyna do Gąsek, w jakich znajduje się zabytkowa latarnia morska i kościół gotycki z piętnastego wieku. Pozostałe szlaki rowerowe ciągną się ze wsi Grzybowo do Dźwirzyna wokół gęsto zarośniętego trzciną jeziora Resko – spędź wakacje w apartamentach Villa Mare. Ten zbiornik stanowi rewelacyjne schronienie dla wielu unikatowych gatunków ptactwa wodnego. Jak więc widzimy, Grzybowo to naprawdę ciekawe miejsce, faktycznie dobrze pojechać tam na urlop, szczególnie, iż bez trudu można znaleźć pensjonat Grzybowo. Choć w sezonie może być z tym problem, więc korzystniej wcześniej zainteresować się, jakiego rodzaju są tam noclegi. Najkorzystniej szukać ich w sieci.