Jeżeli zamierasz w trakcie urlopu spać na biwaku, nie zapomnij zabrać ze sobą paru niezbędnych przyborów

przez | 9 lipca 2021
Urlopowy czas pragnęlibyśmy spędzić nie tylko w gronie znajomych, lecz także w jakimś interesującym zakątku w naszej ojczyźnie bądź zagranicą. Podczas gdy jedni wolą pobyt w luksusowym pensjonacie, to pozostali decydują się na parudniową wycieczkę w góry. Decyzję, gdzie pojechać, trzeba podjąć odpowiednio wcześniej, ponieważ od tej właśnie decyzji dużo zależy, np. zawartość torby podróżnej.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież jesteśmy zmuszeni na kilka dni przed planowanym urlopem wybrać się na sprawunki i zakupić wszystko, czego nie odszukaliśmy w domowych szufladach. Urlopowiczom, którzy wybierają się pod namiot przyda się kilka bardzo użytecznych przedmiotów. A do nich na pewno trzeba byłoby wliczyć latarki, śpiwory i ciepłe okrycia. Na biwaku potrzebujemy też wielu przyborów, które następnie posłużą do przygotowywania posiłków. Jednakże prawdziwym wyzwaniem bywa pranie zabrudzonych, a i nierzadko spoconych ubrań. I myliłby się ten, kto by twierdził, że pod namiot (zobacz namiot wieloosobowy) nie można zabrać ze sobą pralki.

Scrubba bag to niezwykła pralka, którą można bez najmniejszego kłopotu zapakować nawet do niedużego plecaka. A dzięki temu zaoszczędzimy miejsca i będziemy mogli spakować pozostałe, tak samo niezbędne rzeczy. taka pralka turystyczna ma formę torby, do której wlewa się wodę i trochę proszku do prania.

Wejdź na ten odnośnik – znajdziesz w tym serwisie podobne treści, więc to omówienie tej sprawy na pewno także będzie warte Twojej uwagi.

Później wystarczy parę albo kilkanaście minut, w zależności od stopnia pobrudzenia spodenek, potrząsać ową torebką. Następną fazą prania bywa, tak jak w przypadku tego standardowego prania, płukanie, które odbywa się w podobny sposób, jak poprzedni etap. A czyste bokserki można spokojnie powiesić na prowizorycznie skleconym sznurze.

Pralka turystyczna wydaje się być doskonałym rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie pragną spędzać urlopu pod dachem hoteli, ale pod gołym niebem. Jednakże doskonale znane powiedzenie uzmysławia nam, że nie ma róży bez kolców.

Scrubba bag, tak jak zresztą każda inna przenośna pralka, okaże się zbyt mała, jeżeli będziemy pragnęli podczas wyprawy po górach wyprać stroje większych rozmiarów, przykładowo kombinezon. Nasza porada jest więc taka, aby jeszcze w fazie planowania wycieczki spakować do walizki dodatkowe okrycie wierzchnie bądź jeszcze jedną parę spodni, żeby później nie martwić, co na siebie włożyć.