Wakacje, kiedy już się rozpoczną, warto spędzać w miejscu ciekawym turystycznie

Szczęśliwie interesujących miejsc jest pod dostatkiem w naszym kraju. Jakimś problemem może być odległość od miejsca stałego oraz upodobania związane z formą odpoczynku. Wiele osób woli wypoczywać wędrując w górach, inni zdecydowanie preferują pluskanie w morzu.

Kołobrzeg

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne wszyscy bez wahania umieją podać ogromną liczbę nazw miejscowości turystycznych. Przykładowo pierwsze które przychodzą na myśl, stolica Tatr to znaczy Zakopane i znane uzdrowisko, Krynica Morska na północy Polski. Lub dla przykładu Szczyrk na południu i Kołobrzeg nad morzem. Można tak wymieniać bardzo długo. Warto odwiedzić przynajmniej niektóre spośród tych miejsc.

Poniżej krótka charakterystyka ciekawszych dwóch z nich. Szczyrk to nieduża miejscowość w południowo zachodniej części kraju, nieopodal Żywca. Trochę ponad 40 lat temu Szczyrk nabył prawa miejskie, ale już od dawna uznawano go za centrum narciarskie w tym regionie. Jednak nie tylko w zimie jest tu ładnie i ciekawie. W lecie kuszą malownicze widoki na licznych trasach turystycznych albo możliwość zobaczenia na własne oczy kompleksu narciarskich skoczni Skalite oraz przejażdżki dwuodcinkową kolejką krzesełkową na Skrzyczne.

morze

Autor: Laura Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Warto nadmienić, że Szczyrk posiada niedawno powstały kompleks sportowy, gdzie okrągły rok organizowane są przygotowania do zawodów. Dla chcących w spokoju kontemplować, interesujące będą zabytkowe budowle sakralne liczące grubo ponad 100 czy 200 lat. Jeśli ktoś zechce skierować się na północ Polski, z pewnością powinien zobaczyć Kołobrzeg.

To ciekawe miejsce, które jest jednocześnie portem oraz uzdrowiskiem, położone jest w zachodniej części wybrzeża, niedaleko Koszalina.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Fineyork-sloje/) wiadomości.

Kołobrzeg jest największym polskim kąpieliskiem. Szerokie i czyste plaże ciągną spragnionych plażowiczów a dobrze rozwinięta strefa wypoczynku w postaci obiektu sportowego w Dźwirzynie oraz siatce dróg rowerowych zapraszają do beztroskiego spędzania czasu. Fani kąpieli borowinowych oraz poszukiwacze źródeł mineralnych także znajdą tu coś odpowiedniego.