Urlop najlepiej spędzić w górach

przez | 13 maja 2022
Fani białego szaleństwa na nartach poczynają się denerwować już w czasie, gdy kończy się marzec. Lada chwila znikną resztki śniegu z gór, do jeżdżenia zostanie jedynie kilka zjazdów z igielitem: jeden w Szczyrku, drugi w Poznaniu, jeden w stolicy, trochę innych gdzieś w górach… i w ten sposób, aby znowu poczuć radość z śniegu, trzeba będzie cierpliwie czekać niemal cały rok.

Autor: treasuresthouhast
Inni, którzy raczej antypatycznie ustosunkowują się do zimy, drżą z niecierpliwości: końcówka zimy oznacza wiosnę, wiosna wieszczy, że już lada chwila wakacje, słoneczne dni, dni wolnego, dni błogiego wypoczynku od problemów, kłótni w pracy, planów, stresów i całej pozostałości tego bajzlu.

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedni i drudzy oczekują z utęsknieniem na porę podróży: jedni w góry zimą, inni w góry latem. Jednych i drugich przyzywa ta sama moc obszarów, co samą swoją naturą nie poddają się z łatwością rzeszom sportowców, turystów, urlopowiczów z aparatami, spacerującymi w sandałach po zakopiańskich bazarkach. I jedni, i drudzy kombinują, jak najciekawiej, jak najbardziej odmiennie od całej reszty roboczego roku spędzić parę dni na trasach górskich, zjazdach, grzbietach i w dolinach. Wszyscy, co jakiś magnes ciągnie w góry, kontrast do morskiego wybrzeża, gdzie nie będzie słodkiego wylegiwania się brzuchem do góry w promieniach słońca, tych, co przyciąga możliwość wykończenia całego organizmu i totalnego odseparowania psychiki od problemów, jakie czekają w pracy, firmach i sklepach na nizinach, muszą mieć świadomość tego, jak ważne dla odpoczynku są noclegi w górach, jakie zagwarantują dobre warunki, komfort, ciszę, spokój, niską cenę…

Wymagań jest bez liku, a dodatkowo każdy szuka czego innego, nawet jeśli różnice nie byłyby wielkie. Dla niektórych istotna jest cena, dla innych standard.

Zaciekawiły Cię wątki stworzone w naszym artykule? Czujesz jednakże braki? Więc zapraszamy do nowej witryny – naciśnij tu imprezy okolicznościowe nad morzem i wejdź tam.

Tak czy owak, gdy jeszcze całe miesiące do sezonu bądź to letniego, bądź zimowego, dobrze zaplanować wyjazd i zabukować noclegi w Tatrach z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie jest sekretem, że ta magiczna kraina jest w szczytowej porze zatłoczona przez turystów i nie da się znaleźć dobrego noclegu, albo przy odrobinie pecha: żadnego noclegu, jeśli nie poczynimy na czas właściwych kroków. Noclegi w Tatrach można określić jako dobre, kiedy pozwalają wypocząć całej familii, nie każą sprzedawać samochodu, by je opłacić, a co istotne: po nocy w takim miejscu chce się budzić i wejść na kolejną górę, i zjechać z góry następnych kilkadziesiąt razy.