Urlop najlepiej spędzić w górach

przez | 11 grudnia 2021
Fani białego szaleństwa na nartach poczynają się denerwować już w czasie, gdy kończy się marzec. Lada chwila znikną resztki śniegu z gór, do jeżdżenia zostanie jedynie kilka zjazdów z igielitem: jeden w Szczyrku, drugi w Poznaniu, jeden w stolicy, trochę innych gdzieś w górach… i w ten sposób, aby znowu poczuć radość z śniegu, trzeba będzie cierpliwie czekać niemal cały rok.

Autor: treasuresthouhast
Inni, którzy raczej antypatycznie ustosunkowują się do zimy, drżą z niecierpliwości: końcówka zimy oznacza wiosnę, wiosna wieszczy, że już lada chwila wakacje, słoneczne dni, dni wolnego, dni błogiego wypoczynku od problemów, kłótni w pracy, planów, stresów i całej pozostałości tego bajzlu.

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedni i drudzy oczekują z utęsknieniem na porę podróży: jedni w góry zimą, inni w góry latem. Jednych i drugich przyzywa ta sama moc obszarów, co samą swoją naturą nie poddają się z łatwością rzeszom sportowców, turystów, urlopowiczów z aparatami, spacerującymi w sandałach po zakopiańskich bazarkach. I jedni, i drudzy kombinują, jak najciekawiej, jak najbardziej odmiennie od całej reszty roboczego roku spędzić parę dni na trasach górskich, zjazdach, grzbietach i w dolinach. Wszyscy, co jakiś magnes ciągnie w góry, kontrast do morskiego wybrzeża, gdzie nie będzie słodkiego wylegiwania się brzuchem do góry w promieniach słońca, tych, co przyciąga możliwość wykończenia całego organizmu i totalnego odseparowania psychiki od problemów, jakie czekają w pracy, firmach i sklepach na nizinach, muszą mieć świadomość tego, jak ważne dla odpoczynku są noclegi w górach, jakie zagwarantują dobre warunki, komfort, ciszę, spokój, niską cenę…

Wymagań jest bez liku, a dodatkowo każdy szuka czego innego, nawet jeśli różnice nie byłyby wielkie. Dla niektórych istotna jest cena, dla innych standard. Tak czy owak, gdy jeszcze całe miesiące do sezonu bądź to letniego, bądź zimowego, dobrze zaplanować wyjazd i zabukować noclegi w Tatrach z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie jest sekretem, że ta magiczna kraina jest w szczytowej porze zatłoczona przez turystów i nie da się znaleźć dobrego noclegu, albo przy odrobinie pecha: żadnego noclegu, jeśli nie poczynimy na czas właściwych kroków. Noclegi w Tatrach można określić jako dobre, kiedy pozwalają wypocząć całej familii, nie każą sprzedawać samochodu, by je opłacić, a co istotne: po nocy w takim miejscu chce się budzić i wejść na kolejną górę, i zjechać z spodnie turystyczne damskie następnych kilkadziesiąt razy.