Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli odpoczynek nad polskim morzem

przez | 3 maja 2022
Sezon urlopów rozpoczyna się tuż, tuż… Warto abyśmy już teraz zaplanowali nasze wakacje. Czy marzy nam się morze, góry, jeziora? Polacy to prawdziwi szczęśliwcy. Wszak tylko nieliczne państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Naturalnie, można pokusić się o zwiedzanie obcych państw, lecz przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – namawiamy do spędzenia urlopu w kraju.

Zachęcająca ku temu okazuje się idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Obecnie, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Bez przerwy budowane nowe odcinki gwarantują nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży.
urlop nad morzem

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Do odwiedzenia polskich terenów zachęcić nas również mogą na każdą kieszeń ceny. Polska mimo wszystko cały czas wypada konkurencyjnie na tle Europy Zachodniej.Moda i łatwa dostępność wyjazdów na zagraniczne urlopy sprawiły, że sporo z nas zaniechało wyjazdów nad polskie morze. A przecież wczasy nad polskim morzem to nie tylko plaże, ale także wspaniały klimat, który znakomicie wpływa na nasz organizm – tanie noclegi nad Bałtykiem.

W ten sposób nasz urlop będzie łączył przyjemne z pożytecznym – wypoczynek, ale też podreperowanie zdrowia. Powietrze nasycone jodem podnosi odporność, a kąpiel w słonej, morskiej wodzie korzystnie działa na nasz organizm. I najważniejsze – plaże… Koloru złota, imponujących rozmiarów i o delikatnym piasku. Zachęcające do plażowania. Nasze latorośle mogą od rana do wieczora tworzyć zamki, tunele oraz fosy. Nie ma mowy o nudzie – wspólne budowanie piaskowego, morskiego potwora zajmie nam całe popołudnie.
Zwiedzając wszelakie zakątki Polski zwykle mamy ochotę by skosztować czegoś nowego, a domowe obiadki zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu.

O sprawach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się można z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Ciężko jest więc spędzić urlop nad morzem nie próbując świeżo złowionej, smażonej lub wędzonej rybki, których zapach wspominamy po powrocie do domu.

Proponujemy więc aby już teraz rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większy komfort odczujemy w domku zbudowanym w lesie, czy też w eleganckim hotelu spa. Dla ułatwienia, wskazane jest wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje nad morzem 2014, a zobaczymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.