Wakacje, kiedy już się rozpoczną, warto spędzać w miejscu ciekawym turystycznie

przez | 9 lipca 2021
Szczęśliwie interesujących miejsc jest pod dostatkiem w naszym kraju. Jakimś problemem może być odległość od miejsca stałego oraz upodobania związane z formą odpoczynku. Wiele osób woli wypoczywać wędrując w górach, inni zdecydowanie preferują pluskanie w morzu.

Kołobrzeg

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne wszyscy bez wahania umieją podać ogromną liczbę nazw miejscowości turystycznych. Przykładowo pierwsze które przychodzą na myśl, stolica Tatr to znaczy Zakopane i znane uzdrowisko, Krynica Morska na północy Polski. Lub dla przykładu Szczyrk na południu i Kołobrzeg nad morzem. Można tak wymieniać bardzo długo. Warto odwiedzić przynajmniej niektóre spośród tych miejsc.

Poniżej krótka charakterystyka ciekawszych dwóch z nich. Szczyrk to nieduża miejscowość w południowo zachodniej części kraju, nieopodal Żywca. Trochę ponad 40 lat temu Szczyrk nabył prawa miejskie, ale już od dawna uznawano go za centrum narciarskie w tym regionie. Jednak nie tylko w zimie jest tu ładnie i ciekawie. W lecie kuszą malownicze widoki na licznych trasach turystycznych albo możliwość zobaczenia na własne oczy kompleksu narciarskich skoczni Skalite oraz przejażdżki dwuodcinkową kolejką krzesełkową na Skrzyczne.

Ciekawią Cię opisywane informacje? Kliknij na nowy materiał (https://goldwasser.pl/restauracja/) a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

morze

Autor: Laura Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Warto nadmienić, że Szczyrk posiada niedawno powstały kompleks sportowy, gdzie okrągły rok organizowane są przygotowania do zawodów. Dla chcących w spokoju kontemplować, interesujące będą zabytkowe budowle sakralne liczące grubo ponad 100 czy 200 lat. Jeśli ktoś zechce skierować się na północ Polski, z pewnością powinien zobaczyć Kołobrzeg.

To ciekawe miejsce, które jest jednocześnie portem oraz uzdrowiskiem, położone jest w zachodniej części wybrzeża, niedaleko Koszalina.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Fineyork-sloje/) wiadomości.

Kołobrzeg jest największym polskim kąpieliskiem. Szerokie i czyste plaże ciągną spragnionych plażowiczów a dobrze rozwinięta strefa wypoczynku w postaci obiektu sportowego w Dźwirzynie oraz siatce dróg rowerowych zapraszają do beztroskiego spędzania czasu. Fani kąpieli borowinowych oraz poszukiwacze źródeł mineralnych także znajdą tu coś odpowiedniego.