Cudowny weekend w Budapeszcie – co dobrze zwiedzić, by poznać to fantastyczne miasto?

przez | 26 lipca 2021
Wolny weekend to nie takie często zjawisko w dzisiejszych, zagonionych czasach. Musimy zrobić tak dużo rzeczy, iż czasem nawet te dwa dni mamy zajęte 24 godz. na dobę. Zatem gdy tylko znajdziemy odrobinkę czasu, dobrze spożytkować go w szczególności dobry sposób, a mianowicie – na podróże. Podróże uczą, zapewniają sporo wrażeń oraz doświadczeń, a także umożliwiają fantastycznie spędzać czas z bliską osobą. Miastem, które szczególnie warto zobaczyć, jest Budapeszt. Rozeznaj się, z jakiej przyczyny.

miasto

Autor: Francisco Anzola
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim dlatego, że to przepiękna stolica Węgier, w której tak naprawdę nie możemy się nudzić. Można tam pojechać o każdej porze roku, gdyż bezustannie czeka nas dużo atrakcji, a wycieczkę najlepiej jest rozpocząć od spojrzenia na całe miasto z góry (buty do wspinaczki) Gellerta. Na wysokim, zielonym wzgórzu ulokowanym w centrum miasta czekają na nas fenomenalne widoki na miasto i rzekę Dunaj. Poza pejzażami czeka na nas cytadela oraz Pomnik Wolności . Później można wybrać się do Zamku, do jakiego zajedziemy kolejką albo przespacerujemy się, jeżeli nawet na urlopie zamierzamy zabiegać o formę. Na kolejkę zawsze jest duża kolejka, a trasa wcale nie jest zbyt długa, dlatego naprawdę dobrze się przespacerować. W kolejnych krokach Budapeszt zaprasza nas na Most Szechenyi. Otoczone są przez wielkie, kamienne lwy, z jakimi można zrobić sobie zdjęcie.

Budapeszt

Autor: Costel Slincu
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym niesłychanie znanym zwiedzającym punktem Budapesztu jest parlament, ulokowany tuż nad brzegiem Dunaju. Wnętrze jest dostępne dla zainteresowanych ludzi, ale jak najbardziej pewne sale są wyłączone ze zwiedzania kiedy odbywają się obrady. Warto zdecydować się na wejście do parlamentu, ponieważ jest tam faktycznie pięknie. Nie można też pominąć Placu Świętej Trójcy, naokoło jakiego odnajdziemy sporo restauracji oraz sklepików, w jakich kupimy pamiątki dla rodziny. Każdy lubi otrzymywać prezenty, zatem przywieźmy im coś z tej fantastycznej podróży.
Może chciałbyś zwiedzić inne miasto? To nie kłopot.

Po powrocie z Budapesztu można już planować następną wyprawę, np.

Sprawdź więcej porad tutaj – pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się – one odnoszą się do omawianej kwestii, zatem także Cię zainteresują.

do Toronto (odwiedź stronę). W tym największym mieście Kanady jest także niemało do zwiedzenia, zatem nawet nie rozpakowuj torby, ale już dziś znajdź korzystną cenę na lot samolotem.