Bezbłędne ferie w górach

przez | 9 lipca 2021
Polacy są w tej pomyślnej pozycji, że mają dostęp do nadmorskich plaż, ale również cały południowy kraniec Polski udostępnia czarujące pasma górskie przyciągające wczasowiczów przez okrągły rok. Wyjazd w góry to cieszący się popularnością sposób na spędzenie wspaniałego urlopu tak jak latem jak i zimą. Wczasy w górach zachęcają do aktywnego wypoczynku. Działanie i aktywność cielesna ma zbawienny wpływ na przedłużenie sił życiowych i opóźnienie następstw starzenia.

dom z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularne, w większości wypadków zwiedzane i zarazem najwyższe góry >>> sprawdź więcej w naszym kraju to cudowne Tatry. Latem Tatry przyciągają pasjonatów pieszych wycieczek i wspinaczki wysokogórskiej. Liczne trakty turystyczne prowadzą turystów w najpiękniejsze zakamarki. Tatry w porze zimowej tworzą raj dla entuzjastów białego szaleństwa, wyciągi, stoki narciarskie działają przez cały zimowy sezon, dostarczając licznych wrażeń. Niezwykle popularne miasto to z pewnością atrakcyjne Zakopane. Wszelkich atrakcji owego miejsca nie sposób przytoczyć. Na pewno każdy odnajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Ci, którzy preferują wczasy w górach w ciszy i kontakcie z dziką przyrodą mogą zwiedzić Bieszczady. Charakterystyczne dla obszarów Bieszczad są szeroko rozległe połoniny, a uchronione tu dzikie lasy bukowe są prawdziwym rajem dla dzikich zwierzaków. Zimą mogą tu aktywnie spędzać czas wielbiciele jazdy na nartach, zaś latem kuszą wędrówki po połoninach, doskonałe szlaki rowerowe, również wyprawy żeglarskie po tutejszych jeziorach.

pokój w hotelu

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znana miejscowość turystyczna w Bieszczadach to Solina ze znanym Jeziorem Solińskim. Bieszczady to jedno z nielicznych w Polsce lokalizacji, gdzie można w ciszy i spokoju oglądać urok natury. Góry Świętokrzyskie leżą w południowo-wschodniej części kraju na wyżynie kieleckiej. Walory turystyczne gór gwarantują wspaniałe okoliczności do uprawiania turystyki aktywnej. Polskie góry kreują mnóstwo możliwości, obfitują w spore atrakcje i zapewniają niezatartych wrażeń. Każdy ma możliwość wyłonić góry dopasowane do własnych priorytetów i możności. W polskich górach jest mnóstwo lokalizacji wartych odwiedzenia.