Atrakcje sportowe w Szklarskiej Porębie. Jakie miejsca warto odwiedzić?

przez | 30 maja 2022
Szklarska Poręba fascynuje swym położeniem na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. To idealne miejsce dla miłośników aktywnego odpoczynku jak też osób czułych na czar przyrody. Na trampów czeka wiele miejsc godnych ujrzenia oraz ponad 10 000 miejsc noclegowych. Szklarska Poręba zlokalizowana przepięknie na pograniczu 2 pasów górskich jest jedną z najbardziej znanych turystycznych miejscowości w Polsce. Od południa oplatają ją Karkonosze.

szklarska poręba

Autor: Jagoda♥Gio♥Maya
Źródło: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie są doskonałym pomysłem – Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na ferie. Na północy natomiast miasto łączy się ze stokami Gór Izerskich. Ze wierzchołka Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozciąga się wspaniały widok na całe Karkonosze, Izery jak też Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie znajdują się dwa wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, które są obowiązkowym punktem w czasie zwiedzania miasta a także okolic. Ostatni z nich jest najważniejszym wodospadem w całych Karkonoszach. Szklarska Poręba jest popularną a także cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Przez wzgląd na swe położenie panują tu charakterystyczne warunki klimatyczne. Pomimo swojego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) pogoda w tym miejscu występująca jest współmierna do tej jaka panuje w Alpach na wys. ponad 2 tys. metrów. Spowodowane jest to uformowaniem terenu jak też szybką rotacją mas powietrza.

Warunki te są idealne dla sportowców, jacy często odwiedzają Szklarską Porębę jak też jej okolice szlifując formę oraz pracując nad nią przed ważnymi zawodami. Tenże charakterystyczny mikroklimat ma wpływ też na świat roślinny oraz zwierzęcy. W Szklarskiej Porębie a także okolicach występują unikalne gatunki flory i fauny, charakterystycznych dla wysokogórskich obszarów a także terenów najmniej zanieczyszczonych, dla przykładu porosty. Dzięki swemu charakterystycznemu klimatowi Szklarska Poręba jest wielkim ośrodkiem zimowych sportów. Śnieg utrzymuje się w tym miejscu średnio przez powyżej 100 dni w roku, co pociąga mnogich entuzjastów białego szaleństwa z całej Polski. Znajduje się w tej okolicy wiele nartostrad a także doskonale utrzymanych tras zjazdowych.

Szklarska Poręba to jednak przede wszystkim miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na obieżyświatów. Na każdym kroku można znaleźć w tym miejscu restauracje, kafeterie, knajpki a także inne lokale gastronomiczne, podające dania kuchni miejscowej i nie tylko. Z kupnem pamiątek także nie powinno być kłopotów. Najważniejsze dla nadciągających turystów to jednak znalezienie taniego noclegu. Z tym również nie powinno być najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest wspaniale rozwinięta jak też rozmaita. Znajdziemy w tym miejscu zarówno luksusowy hotel spa (luksusowy hotel spa) (jest to rewelacyjny sposób na regenerację) jak też pensjonaty czy campingi. Zbliża się czas ferii zimowych.http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-lubin-legnica-jelenia-gora/ zobacz tutajPolecam ferie w Szklarskiej Porębie.