Krajobrazy południa Polski

przez | 8 listopada 2022
Zakopane to dla wielu ludzi zimowa stolica Polski. Co roku jest ono odwiedzane przez tysiące gości nie tylko z naszego kraju, ale również coraz częściej przez przyjezdnych ze Wschodu. Dlaczego tak tak jest? Atrakcje zakopane ma niepowtarzalne i one właśnie tworzą unikatowy klimat tegoż zakątka. Atrakcje Zakopane są niezmiernie charakterystyczne. Jedną z z nich jest z całą pewnością Kolejka na Kasprowy Wierch. Cieszy gości blisko od 80 lat. Została zbudowana jeszcze przed II wojną światową. Na sam szczyt Kasprowego Wierchu kolejka dostarczy nas w dwanaście minut. Z powrotem możemy wybrać się na wycieczkę w sam dół Zakopanego.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Kolejna atrakcja, której nie możemy pominąć w trakcie pobytu w tym miejscu są jak możemy się domyśleć Krupówki. Jest to zdecydowanie najbardziej znana ulica tego miasta, na której nigdy nie brak turystów a także lokalnych sprzedawców, którzy proponują pamiątki domowej roboty. W Zakopane również jest Muzeum Tatrzańskie jak również i znany wszystkim hotel (spa na podlasiu) Morskie Oko. Wszyscy fani skoków narciarskich z całą pewnością też chcą zobaczyć Wielką Krokiew, na której każdego roku konkurują najlepsi skoczkowie świata. Wielka Krokiew na pewno dodaje miastu wyjątkowego klimatu nie tylko w trakcie zawodów, ale także latem. Zdjęcie na jej tle musi mieć każdy odwiedzający Zakopane. Góry to również jedyne w swoim rodzaju piękno, dlatego też warto wybrać się na Gubałówkę, ażeby móc oglądać panoramę miasta. Stamtąd dostrzeżemy Giewont oraz wierzchołki gór. Bezwzględnie równie trzeba pójść nad Morskie Oko. Drugiego takiego miejsca nie znajdziemy w Polsce.

Zakopane powolutku staje się także miejscem, gdzie możemy zatroszczyć się o odnowę biologiczną. Spa zakopane nie mogą narzekać na brak zainteresowania ofertami, które świadczą. Niektóre ośrodki posiadają już rezerwację na parę tygodni do przodu. To pokazuje, że można pogodzić aktywny wypoczynek i upiększanie swojego wyglądu. Miasto dają możliwość skorzystania z tego typu właśnie ciekawego połączenia. Z każdym następnym rokiem liczba chętnych jest coraz bardziej widoczna, co sprawia, że otwierane są następne hotele parające się odnową biologiczną. Warto więc połączyć nocleg w Zakopanem (sprawdź ofertę noclegów Zakopanem na i rekreację w Spa.