Jakiego rodzaju atrakcje oczekują na odwiedzających na Mazurach i kiedy można w tamto miejsce pojechać?

przez | 13 stycznia 2022
Kto już rozkocha się w mazurskich lasach czy naturalnie jeziorach, z pewnością będzie chciał tam jeździć każdego roku. I to o każdej jego porze, gdyż zawsze będzie oczekiwać tam jakakolwiek atrakcja, która na długi czas zapadnie w pamięć.
Wiosną można by zachwycać się odradzającą się do życia przyrodą, okres letni to znakomita pora na żeglugę, jesień z kolei to czas, żeby wędrować przez tamtejsze lasy, a w zimie można podziwiać bezkresną przyrodę.

moda

Autor: www.fashionweek.pl
Źródło: www.fashionweek.pl
Liczba mazurskich rozrywek powiększa się każdego roku. Przykładowo Bełdany to jedno z tamtejszych jezior, jednak na jego brzegu istnieje coś, czego nie ma nigdzie indziej.

Przedstawiany artykuł jest bardzo pasjonujący, ale bez ociągania przeczytaj także podobny opublikowany (https://prozoo.pl/sklep/psy/trenerki-dla-psa/) w innym miejscu wpis – on również jest warty uwagi.

Znajduje się tam bowiem Galindia, zatem osada drewnianych rzeźb. Jeśli ciekawią nas psie zaprzęgi, warto jest pojechać do Republiki Ściborskiej, jaka jest w pobliżu Węgorzewa. Oprócz wspomnianych zaprzęgów, możemy tam zapoznać kulturę Indian czy też Eskimosów. Dla miłośników historii obowiązkowym punktem byłby oczywiście Wilczy Szaniec, czyli była kwatera Hitlera. Znajduje się ona w Gierłoży obok Kętrzyna.

image - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
mazury

Autor: TEATR DRUGA STREFA
Źródło: TEATR DRUGA STREFA
W okolicach Mikołajek żyło kiedyś plemię Galindów, obecnie powstała osada wykonanych z drewna wojów, do której można dojechać drogą, wzdłuż której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla sympatyków kajaków czeka szlak Krutyni, który przebiega poprzez Puszczę Piską i po części przez Mazurski Park Krajobrazowy. Trzeba pamiętać, że Mazury to również Święta Lipka, zatem miejscowość, w której zbudowana jest piękna barokowa bazylika. Można w niej podziwiać organy z ruchomymi figurami aniołów.

Najlepiej dostać się tu autem, pociągiem czy też autokarem. Naprawdę dobrze byłoby tam pojechać, żeby oderwać się od codzienności oraz odzyskać siły.