Polskie Tatry dla nestorów oraz osób niepełnosprawnych ruchowo

przez | 2 grudnia 2021
Jako że jestem kobietą poruszającą się o kulach, sprawdzałam ostatnimi czasy dokąd może wybrać się osoba nie w pełni sprawna , albo nestor (na tyle sprawny że wyjazd jest możliwy), któremu to nieco znudziły się już wyjazdy nad polskie morze, bądź też kurorty takie jak: Lądek Zdrój bądź Ciechocinek.

Pomyślałam, iż atrakcyjnym wyjściem może być nocleg w Zakopanem, w centrum konkretnie, albowiem pozwoli to osobom starszym jak i osobom niepełnosprawnym na bardzo przyjemne spacery po uroczej, więcej niż 130 letniej ulicy – po Krupówki – głównej ulicy miejscowości. Pasjonaci architektury zapewne będą oczarowani specyficznym, zakopiańskim stylem obiektów, rozpropagowanym przez pisarzy i poetów pierwszej połowy dwudziestego wieku.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to świetna baza wycieczkowa dla osób starszych, pragnących pięknych pejzaży, widoków Tatr. Wystarczy kilkudziesięciu minutowy spacerek na wzgórze Antałówka by zobaczyć cudowny widok na najpopularniejsze góry w naszym kraju. Nocleg (www.coraltravel.pl/Hiszpania/Costa-Brava/hotel/GRAN-GARBI/2864/40-1965-24FF.html) w Zakopiańskim apartament to także właściwe miejsce dla entuzjastów historii. Nadzwyczaj ciekawym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte oglądnięcia miejsce, choćby z powodu wrażeń estetycznych. Oczywiście dla nestorów skautów Zakopane to dodatkowo miejsce sentymentalne, ponieważ nocleg (sprawdzone noclegi lidzbark warmiński) w centrum Zakopanego może stać się przyczynkiem do wypatrywania śladów Andrzeja i Olgi Małkowskich, którzy uwielbiali Zakopane. Tu też została pani Olga pochowana.

Podróżnicy mogą wynająć w Zakopanem apartament i rozkoszować się życiem nocnym Zakopanego. W owym mieście co krok praktycznie znajdziemy kawiarnie, restauracje, czy dyskoteki, które zadowolą najbardziej wybrednych z gości. Przykładem jest Białka Tatrzańska z kompleksem basenowo-hotelowym, wykorzystującym źródła geotermalne znajdujące się w okolicach Zakopanego. Zakopane może stać się także doskonałą bazą wypadową na wycieczki po Słowacji i najogromniejszej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, rewelacyjnie utrzymanych marszrutach po Słowackiej stronie Tatr, co może być dodatkowo powodem do skosztowania bardzo wybornej kuchni naszych słowackich sąsiadów, nad wyraz zresztą towarzyskich i uprzejmych.