Urlop w Karkonoszach – kwintesencja naszych marzeń

przez | 4 września 2022
Karkonosze to największe i najwyższe pasmo górskie naszych Sudetów. Dzięki sporej ilości atrakcji turystycznych, licznym rowerowym i pieszym trasom, no i rzecz jasna wyciągom i stokom narciarskim o każdej porze roku zobaczyć tam można sporą ilość turystów.

Pora letnia to czas górskich wędrówek, a Karkonosze mają co zaproponować w tej kwestii. Wiele szlaków bez problemów pokonywać mogą maluchy, ale są też nieco trudniejsze, dla wymagających, doświadczonych turystów. Karkonosze to również raj dla wielbicieli jazdy na rowerze, wytyczono tam sporo tras dla bardziej i mniej zaawansowanych rowerzystów.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zima (zobacz raki cena) to okres, kiedy stoki narciarskie wypełniają się wielbicielami białego szaleństwa, rosnącym zainteresowaniem cieszy się również narciarstwo na biegowych nartach. A ponieważ zdecydowana większość turystów wyjeżdża w ten przepiękny zakątek przynajmniej na kilka dni, to oczekuje na nich bogata oferta noclegów. Od tanich pensjonatów i prywatnych kwater po pięciogwiazdkowe hotele Karkonosze – każdy bez większego problemu znajdzie najlepszy do swych preferencji i finansowych możliwości nocleg.

Jedną z najbardziej popularnych turystycznych miejscowości w Karkonoszach jest Szklarska Poręba, ulubione miejsce odpoczynku wielu turystów i sportowców. Specyficzne położenie i brak przemysłowych ośrodków w najbliższej okolicysprawiają, że w tym mieście panuje bardzo specyficzny klimat, porównywalny z alpejskim. Dostrzegli to sportowcy, którzy w takich warunkach mają wyśmienite warunki do trenowania, lecz również osoby chcące zrelaksować się i wypocząć, odwiedzając na przykład liczne w tej miejscowości Szklarska Poręba spa.

Planując urlop w Szklarskiej Porębie pamiętać trzeba o tym, żeby jakiś czas przed wyjazdem zrobić rezerwację noclegu. W czasie sezonu duża część miejsc noclegowych jest bez przerwy wynajęta, i okazać się może, że także hotel Szklarska Poręba, w jakim turysta będzie chciał zatrzymać się, będzie wypełniony gośćmi.