Jeśli podziwianie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikami

przez | 3 września 2021
Kraków to miasto stare i czcigodne, ale równocześnie tętniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, dawne czasy z nowoczesnością. Warto tu przyjechać i poczuć rewelacyjną atmosferę miejsca. Do Krakowa, grodu o nadzwyczaj obfitej przeszłości, przez stulecia będącego świadkiem najważniejszych dla Polski zdarzeń, ściągają podróżnicy z całego globu. Do zwiedzenia Krakowa konieczny jest przewodnik. Trzeba tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to łączyć z bieganiną po każdych zabytkowych położeniach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji niż mogłoby się wydawać. Sami możemy czuć się trochę zagubieni, z tej przyczyny do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy potrzebują dostrzec atrakcyjne zabytki Krakowa, stworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum cywilizacji, miejscem zgromadzeń i działań, więc trzeba się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dziś przetrzymały usytuowane na nim Sukiennice, początkowo lokalizacja handlu. W zamkowych wnętrzach oczekują na nas liczne ekspozycje, jakich nie można ominąć zwiedzając Kraków. Dla ciekawskich: link.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobów królewskich, przy których spoziera na nas pełna historia Polski i wielkiego dzwonu Zygmunta, który uderza wyłącznie przy sposobności najdonioślejszych dla kraju i grodu wypadków. Wchodząc w zamkowe ściany, wskazane jest udać się też na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego jamy wiodą kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza jama to w rzeczywistości grota kresowa, udostępniona w części do odwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego ziejąca ogniem to ulubiona atrakcja najmłodszych obieżyświatów.

Jeśli zaintrygował Cię prezentowany artykuł, kliknij też na ten link, ponieważ odnajdziesz w tym miejscu inny tego typu świeży wpis (http://hotelaqua.pl/hotel/pokoje) – on także jest wart uwagi.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Turyści, którzy pragną zerknąć na Kraków z góry winni wdrapać się na krakowskie kopce, piastujące funkcje lokalizacji widokowych. Najistotniejszym i niezwykle reprezentatywnym jest Kopiec Kościuszki.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy w witrynie – nasze kolejne artykuły pełne interesujących informacji są już przygotowane. Trzeba tylko najechać na link.

Widać z jego zwieńczenia kompletny historyczny i współczesny Kraków, pozycje oglądane uprzednio, trzeba przyjrzeć się z całkowicie różnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opiszą nam świetne podania dotyczące tego grodu.