W którym miejscu najlepiej nocować w trakcie wyprawy za granicę?

przez | 3 września 2022
Planujesz wyjazd za granicę, dopinasz wszystko na ostatni guzik, ażeby w razie trudności Twój plan się nie rozsypał w drobny mak. Tak, nie jedziesz na żadną grupową wycieczkę, lecz sam wszystko organizujesz. Masz w planach zobaczyć trochę krajów, tak więc należy zaplanować noclegi w każdym kraju, do którego planujesz się wybrać. Do wyboru masz hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, schroniska i pola namiotowe. Co wybierzesz?

hotel

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Tak w rzeczywistości wybór jest konkretny, jedyną sprawą pozostaje do jakiego kraju się wybieramy i jak dużo posiadamy pieniędzy na koncie. Z jednej strony bowiem są państwa, w których nasze poczucie standardu jest tam trochę inaczej rozumiane. Hotel trzygwiazdkowy w innym kraju to może być po prostu koszmar, choć ilość gwiazdek mówiła coś innego. Po prostu każdy kraj posiada swoje normy estetyczne, jakie przekładają się na warunki panujące w różnych hotelach lub pensjonatach. Warto mieć to na uwadze i poczytać o każdym państwieprzed wyruszeniem trasę. Drugi czynnik jest logiczny – ilość pieniędzy warunkuje to, w jakim miejscu wykupimy nocleg. Ale bez obaw, to co może być dla nas mało estetyczne, czyli warunki nieodpowiadające naszemu poczuciu komfortu, może nam zrekompensować cena.

Są bowiem kraje, w których jest naprawdę tanio, jak nawet na nasze polskie warunki. Co do Europy możemy znaleźć jeszcze takie kraje, zwłaszcza te, co nie są w Unii Europejskiej,tego typu miejsca są właściwie na każdym kontynencie, szczególnie w Azji. Jeśli nie jesteśmy osobami, które raczej są skłonne do narzekania, to w lato warto wybrać się pod namiot. Nie dość, że będzie jak za dawnych młodzieńczych czasów, to jeszcze tanio. Dobrym optymalnym rozwiązaniem są prywatne kwatery i niektóre pensjonaty. Ceny są tak naprawdę przystępne (chociaż wszystko oczywiście zależy od regionu). Najbardziej luksusowe są hotele, chociaż najczęściej też należy za nie trochę zapłacić.

hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo tego, skoro chcemy wypocząć naprawdę, życzymy sobie różnych korzyści i należyty komfort, to hotel (coraltravel.pl/Egipt/Sharm-El-Sheikh/hotel/AQUA-BLU-RESORT/19944/40-260851-24FF.html) będzie najlepszym pomysłem na spędzenie choćby kilku noclegów podczas naszej wyprawy. Możemy oczywiście popróbować różnych sposobów, nie decydować się na jeden rodzaj. W kraju, gdzie ceny są dość wygórowane (przykładowo Norwegia czy ogólnie kraje skandynawskie) możemy odpowiednio wyszukać tanich ofert, a tam gdzie poziom życia jest niezbyt wysoki lub zbliżony do tego w Polsce, wręcz przeciwnie – możemy sobie pozwolić na większy komfort. Oczywiście, wszystko zależy od preferencji każdej osoby, lecz tego typu pomysł wydaje się dość optymalny i do przyjęcia dla wielu osób.