Tanie bilety lotnicze – jak je znaleźć?

przez | 14 stycznia 2022
Podróżujemy coraz chętniej i dalej, głównie ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy kilkadziesiąt złotych, spostrzegawczość i atrakcyjna promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Obecnie jest to nie tylko prawdopodobne, ale dość proste. Jeśli nauczymy się kilku najważniejszych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za nieduże pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: bądź na bieżąco

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, każdy dzień zaczynajmy od sprawdzania świeżych ofert. Dobrze również zgłosić chęć otrzymywania newslettera danej linii lotniczej.

Jeżeli chcesz uzyskać uzupełniające dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym będą praktyczne wskazówki, które odnajdziesz tutaj. Zobacz to!

Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na zbadanie kilku stron internetowych, by zintensyfikować szanse na tanie latanie w oczekiwanym kierunku i dobrej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy sporo oszczędzić na koszcie wojaży, jeśli zmniejszymy nasz bagaż. Gdy wybieramy się w niedługą wyprawę, nie potrzebujemy brać ze sobą tak wielu rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, ale to tylko pozory. Bardzo często dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczy składające się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż w Polsce, dlatego nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za duży bagaż. Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty wyjazdu oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest istotne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeśli odnajdziemy bardzo atrakcyjne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, gdyż ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Japonii lub Peru. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zakup biletu w niezłej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo w tym okresie lata najwięcej osób i cena zazwyczaj jest wyższa.