Który dialekt obcego kraju wybrać jako nasz drugi?

przez | 21 października 2021
Uczmy się języków, jeśli pragniemy zostać kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej płatnej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy opanować taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika dopiero po poznaniu alfabetu.

Ciekawią Cię podane tutaj informacje? To rewelacyjnie – cieszy nas to! Przejdź więc do następnej strony i doczytaj także (http://www.merservice.pl/czym-jest-visual-merchandising/) świeże wpisy.

Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, dokonujemy zapisu w alfabecie hebrajskim, więc przed studiowaniem lektur czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami. Jeśli brakuje nam zapału spójrzmy na dzieci, jak one poznają język ojczysty, który początkowo jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko jest zależne od naszego zapału. Skoro hebrajski (opłacalny język hebrajski) może okazać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób zna tłumacz języka norweskiego (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (nauka języka duńskiego)

Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) można wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Ten kraj jest blisko, więc zawsze możemy pojechać tam na krótkie wakacje, żeby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie ułatwia nauki języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Jest bliskim krajem.
Jeśli dojdziecie do wniosku, że jednak Skandynawia jest zbyt zimna, to może warto zdecydować się na coś z południa, na przykład język grecki. Naukę tego języka warto wystartować od przyswojenia alfabetu, gdyż jest on dość specyficzny. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to wciąż kraj z ciekawą historią, którą warto będzie zgłębić, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).