Czy trzeba czuć strach przed nauką języków innych krajów?

przez | 28 października 2021
Obecny świat jest grzechu wart, wydaje się myśleć człowiek, który jest przekonany, że może wszystko. da się objechać świat, można zmieniać pracę co jakiś czas, można rzucić wszystko i wyjechać do Anglii. Można… ale czy na pewno? Jakieś ograniczenia się zawsze znajdą, które skazują nas na trwanie w obecnym stanie. Dlaczego tak jest? Wydaje się, że najistotniejszą barierą jest nasza obawa. Jak sobie z nim radzić?

Taka sytuacja, postanowiłeś rozpocząć naukę języka tajskiego (kupiłeś już nawet słowniki – rozmawiaj po tajsku), potem postanowiłeś zmienić kierunek na naukę języka tureckiego (tym razem nie zakupiłeś słownika), na samym końcu zostałeś ze słownikiem i nauką języka szwedzkiego…(lekcje szwedzkiego) Bez sensu? Nie do końca, ponieważ takie zachowanie może świadczyć, z jednej strony o niedużym zapale, ale również o strachu, który objawia się właśnie częsta zmiana planów, porzucanie jednych postanowień na rzecz drugich, brakiem wiary w siebie.

Wejdź na sensowny serwis (https://hotelaltus.pl/pakiety/weekend-dla-dwojga-w-poznaniu), a poznasz dane na opisywany wątek jeszcze w większym stopniu – zapewne będą interesujące oraz kompletnie Cię wciągną.

Jak dać sobie z tym radę?

Przede wszystkim, jeśli marzymy, by zdobyć szczyt należy przedtem wyruszyć w podróż. Nie możemy snuć wyobrażeń o lataniu w kosmos stojąc jeszcze na ziemi. Wujała wyobraźnia może często oznaczać szansę, ale i kłopoty, pamiętajmy więc, że rozdźwięk między planami a realizacją może być tak konkretny, że stres będzie konsekwencją takiego szpagatu. Zanim więc wystartujemy w drogę sprawdźmy skrupulatnie mapę, czy zdajemy sobie sprawę z wysokości, które będziemy mogli zwyciężyć, czy widzimy te niedźwiedzie, które nie dadzą nam osiągnąć szczytu, czy widzimy zbierające się czarne chmury w połowie naszej wyprawy. To wszystko musimy zobaczyć, w przeciwnym razie poddamy się w połowie drogi przestraszeni i zniechęceni.
Jak wynika z opisu to nie strach ma wielkie oczy, obawy przed przeszkodami. Zamiast mierzyć siły na zamiary snujemy niepotrzebne plany na wyprawę w góry, siedząc w pokoju.

Zobacz ten unikalny serwis (https://tokarnia-sosenka.com.pl/przedmioty-do-decoupage) – prezentuje on zbliżoną problematykę i z pewnością także Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się zatem i kliknij tu.

Pytanie więc: „jak ograć strach” powinno brzmieć inaczej „jak nie sprowokować sytuacji, w której zaczniemy odczuwać lęk, w której strach osiągnie rozmiary wielkiego, rozległego paraliżu”.