Jak zwiększają się aglomeracje w kraju

przez | 9 grudnia 2022
Nasze ośrodki miejskie rzeczywiście przeszły metamorfozę. Jeszcze nie tak dawno, w początkach dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe fotografie, szarzyzna bowiem panoszyła się w każdym miejscu. Lata lekceważenia i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, spowodowało, iż nawet dzisiaj dostrzegalne są te minusy.

Widok z dołu na biurowiec

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowoż, dzisiejsi architekci także dość często zawodzą nas swoimi pomysłami. Jest nudno i bez pomysłu. Niemniej, jest lepiej, z pewnością ładniej i porządniej.

W każdym kraju są pewne niedociągnięcia, które albo wychodzą od razu (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (gdy trochę gdzieś pomieszkamy zauważymy denerwujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednakowoż my jako Polacy musimy wstydzić się raczej od razu. Relikty przeszłości, a także nowe budownictwo – brzydkie, jaskrawe, źle ulokowane rażą swoją beznadzieją. Identycznie, galerie handlowe, wiele z nich wygląda po prostu okropnie, są postawione w złym miejscu, a jednocześnie „zabijają” drobny handel.

Chcesz poznać więcej podobnych materiałów? Jeśli tak, to sprawdź to użyteczne opracowanie (https://drjanicki.pl/interwencyjne-leczenie-bolu), ponieważ także Cię zapewne zainteresuje.

Zobacz także: .

Co jednakże ciekawe, w tym szaleństwie jest jakaś metoda, bo faktycznie

Budynki o oryginalnej budowie

Autor: Rob Deutscher
Źródło: http://www.flickr.com

znaczna ilość projektów zasługuje na same pochwały. Zostając w temacie galerii handlowych, powinniśmy powiedzieć o niezwykłej inwestycji we Wrocławiu – odnowiony dom handlowy Renoma to autentyczna perła architektury. Co prawda, zbudowana jeszcze przed wojną, w czasach, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), lecz w ostatnich latach podupadała, jednakże idealna renowacja spowodowała, że budynek ten zyskał kolejne życie. Identycznie ma się sprawa z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jedna z budowli Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat budynek to bardzo współczesne dzieło, postawione od podstaw.

Powstałe od zera zachwyca specjalistów z całego świata. Ponadto, wielkie miasta zdecydowanie rozszerzyły swoją ofertę w zakresie miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko powoduje, że oferta miejska w dziedzinie gastronomii i kulinariów jest zdecydowanie ciekawsza niż kiedyś. Identycznie, dostęp do powierzchni biurowych, w których można prowadzić szkolenia, apartamenty, coraz bardziej nowatorskie, klimatyzowane i z dostępem do internetu- www. W dużych ośrodkach miejskich dostępne są też szkolenia, które prowadzone są w fantastycznych, na najwyższym poziomie, warunkach (przykładowo, sale konferencyjne we Wrocławiu.