Nie masz pomysłu na interesujące wakacje? Rozważ turnus jazdy konnej w Warszawie
Wakacyjne wczasy to okres jak ulał do przeznaczenia na odpoczynek.

przez | 30 listopada 2021
Zintegrowane wyjazdy na obozy konne to dobra okazja do połączenia aktywnego wypoczynku, przyswojenia zasad dojeżdżania i kierowania końmi i cały rytuał do zgłębienia relacji człowiek – konie. Wycieczki na obozy konne trwają zwykle jeden do dwóch tygodni. W zależności od oferty turnusu, wyróżnia się grupy jeżdżące pod względem doświadczenia w jeździe na koniach.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci nie mające żadnego obycia w jeździe przechodzą przymusowe szkolenie pod okiem instruktora. Jeszcze zanim rozpoczną jazdy kontrolne kontroler spędzi z nimi nawet kilka godzin opowiadając o sposobie rozumienia tych zwierząt, najlepszym karmieniu, sposobie ujeżdżania. Wszyscy, którzy wcześniej zetknęli się z instruktażem i jazdą zostają przepytani o zdobyte doświadczenie. W zależności od pokazanych przy jeździe próbnej umiejętności młodych dzieli się na grupy zaawansowane i początkujące.
Wakacje na obozach konnych to nie relaks i przyjemność z leniuchowego trybu odpoczywania – patataj.com/oferta/obozykonne (patataj.com/oferta/obozykonne)y za takie oferty, gdzie czas spędzany z końmi i wokół nich stanowi przeważającą większość. Nie ma różnicy czy potraktujemy go jako zabawę, doświadczenie pełne frajdy, czy próbowanie sił w celu poznania przyszłej pasji, a być może pracy. Wakacje, na których większość czasu spędzane jest z końmi rozpoczyna się pobudką już o godzinie szóstej. Zwierzęta wymagają pokarmu, wymycia. Do tego dochodzą stajnie, obfite w karmy i napoje, które wypada także utrzymywać w porządku.
Konie to zwierzęta wymagające zadbania i opieki. Stąd też dość wiele łączy zwierzęta te z człowiekiem – niedojedzeni, bez snu i zmęczeni fizycznie nie damy z siebie maksymalnego potencjału. Zobaczą to w koniach profesjonalni jeźdźcy jak i adepci świeżo po kursie jazdy na wakacjach. Zadbane na każdej z płaszczyzn fizjologicznych konie będą gotowe do ćwiczeń z cwałowaniem, skokami.

Konie

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty turnusu konnego to ponad tysiąc złotych, w przypadku czternastu dni stawka może wzrosnąć do co nawet 1600 złotych. Organizatorzy nie ograniczają się tylko na wakacyjne turnusy tygodniowe, w ich propozycjach znaleźć można także pojedyncze oferty dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania klienta.